امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121220
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 42
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; -گروه فعالیت‌های قرآنی: هیچ‌ شخصی به غیر از انبیای الهی و 14 معصوم علیهم‌السلام از گناه و اشتباه مبرا نیست. معنی ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; -گروه فعالیت‌های قرآنی: هیچ‌ شخصی به غیر از انبیای الهی و 14 معصوم علیهم‌السلام از گناه و اشتباه مبرا نیست. معنی این جمله این است که امکان ارتکاب گناه برای تمامی افراد وجود دارد؛ اما این حالت می‌تواند به دوگونه باشد؛ با قصد و نیت و از روی اراده و یا اینکه از روی سهو، سهل‌انگاری و غفلت.

اگر انسان با اراده و نیت قبلی به دنبال گناه برود و اصطلاحا آن را برای خود «کسب» کند اثرش این است که آن گناه به مرور وجود او را فرا می‌گیرد و به تدریج در او تبدیل به یک ملکه وجودی می‌شود.

قرآن کریم در آیه 81 سوره مبارکه بقره وعده جاودانگی در آتش جهنم را به این دسته از گنهکاران داده است: «بَلَى مَن کَسَبَ سَیِّئَةً وَ أَحَاطَتْ بِهِ خَطِیئَتُهُ فَأُوْلَئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ؛ آری کسانی که تحصیل گناه کنند، و آثار گناه سراسر وجودشان را بپوشاند آنها اهل آتشند و جاودانه در آن خواهند بود».

در برخی از تفاسیر کلمه «خَطِیئَتُهُ» به گناهان کبیره و یا آثار گناهان تعبیر شده است.

پس هرگاه خواستیم کاری انجام دهیم که می‌دانیم گناه است بهتر است فورا این آیه را در ذهنمان مرور کنیم تا از جاودانگی در آتشی که با دست خود می‌افروزیم مصون باشیم.
انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها