امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121228
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 49
روابط عمومی سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور اعلام کرد: پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی دانشجویان مسلمان، در دو بخش «حفظ کل» و «قرائت» آیات ...

روابط عمومی سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور اعلام کرد: پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی دانشجویان مسلمان، در دو بخش «حفظ کل» و «قرائت» آیات کلام‌الله و فراخوان «مقاله و پایان‌نامه»، 11 دی‌ماه سال جاری با هدف اتحاد دانشجویان جهان اسلام حول محور قرآن کریم، تعامل علمی- فرهنگی در بین نخبگان جهان اسلام، ایجاد زمینه نشر و بسط فرهنگ معارف و اخلاق قرآنی در بین دانشجویان و تشویق و ترغیب دانشجویان و دانشگاهیان به یادگیری و پیشرفت در فعالیت‌های قرآنی آغاز می‌شود.

در این مسابقات رحیم خاکی، رئیس کمیته عالی نظارت و کریم دولتی و احمد احمد نعینع از کشور مصر از اعضای کمیته نظارت هستند. علی سرابی، رئیس کمیته فنی و عبدالرسول عبایی، رئیس کمیته داوران است.

پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی دانشجویان مسلمان در بخش داوری به سرپرستی عبدالرسول عبائی، میزبان حمیدرضا مستفید، به عنوان داور وقف و ابتدا، محمدرضا ستوده‌نیا، به عنوان داور تجوید؛ مهدی دغاغله، به عنوان داور صوت؛ قاسم رضیعی، به عنوان داور لحن؛ حجت‌الاسلام محمد حاج‌ابوالقاسم، به عنوان داور حُسن حفظ و دکتر معتز آقایی به عنوان هادی حُفاظ خواهد بود.

داوران خارجی این دوره از مسابقات از کشورهای مصر، ترکیه، اندونزی، سوریه و عراق هستند که تاکنون حضور افراد زیر تائید شده است: اسحاق دانش از ترکیه به عنوان داور صوت و تجوید؛ عقیل حسین منور از اندونزی به عنوان داور صوت؛ محمد انس العربی القبانی از سوریه به عنوان داور وقف و ابتدا و شیخ عبدالحکیم عبداللطیف از مصر به عنوان داور بخش حفظ.

پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان با حضور نمایندگانی از بیش از 50 کشور جهان برگزار خواهد شد که ارزیابی اولیه از نمایندگان معرفی شده به مسابقه، از طریق بررسی لوح‌های فشرده و نیز ارتباط تلفنی صورت گرفته است؛ در این مسابقات دو نفر نیز به عنوان نمایندگان ایران اسلامی در رشته‌های حفظ کل قرآن و قرائت حضور خواهند داشت که پس از گذر از مرحله انتخابی اسامی این افراد در پایان آبان‌ماه 1393 اعلام می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی مسابقات با نشانی  www.muslimstudents.ir  مراجعه کنند.

پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان به همت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور 11 تا 14 دی‌ماه 1393 با حضور نمایندگانی از 50 کشور جهان در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها