امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121233
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 28
شاهین رفیعی رئیس «فرهنگخانه آیت‌الله ایروانی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به برگزاری «نذر کتاب» در این

شاهین رفیعی رئیس «فرهنگخانه آیت‌الله ایروانی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به برگزاری «نذر کتاب» در این فرهنگخانه اشاره کرد و گفت: فرهنگخانه ایروانی به منظور گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی با توسعه فکر اهدای کتاب به صورت فردی و گروهی در جهت پیوند مهربانی بین انسان‌ها اقدام به برگزاری برنامه «نذر کتاب» می‌نماید.

وی افزود: شهروندان علاقه‌مند به اهدای کتاب می‌توانند کتب خود را به این فرهنگخانه اهدا نمایند تا این فرهنگخانه در یک برنامه منسجم کتاب‌های اهدایی را به اماکن و مراکزی که افراد کم بضاعت و ناتوان در تهیه کتاب را نگه‌داری می‌کنند، اهدا کند. این برنامه در ایام منتهی به هفته کتاب مقارن با روزهای پایانی آبان ماه به روزهای پایانی خود نزدیک خواهد شد و سپس پس از جمع‌بندی کتاب‌های رسیده آن‌ها را اهدا می‌کند، معمولا در این هفته برپایی نمایشگاه کتاب مرسوم است اما فرهنگخانه ایروانی در نظر دارد تا با برنامه «نذر کتاب» طرحی جایگزین برپایی نمایشگاه‌ها کند.

رفیعی گفت: شرایط شرکت در این برنامه فرهنگی به این شکل است که هر نفر یک جلد کتاب نو بخرد و به یکی از دوستان و نزدیکان خود هدیه بدهد و یا پس از خریداری کردن یک جلد کتاب نو آن را به مراکز فرهنگی واقع در منطقه 12 اهدا کند.

وی اضافه کرد: کتاب‌های اهدا شده، در هفته کتاب با حضور مدیران محلی به مراکز و موسساتی نظیر پرورشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز خاص که از افراد کم بضاعت نگه‌داری می‌کنند ارسال خواهد شد و کتابخانه سیاری برای آن مراکز راه‌اندازی خواهد شد. همچنین در نظر داریم که در سال‌های آینده این طرح را در سطح شهر تهران و در قامت یک حرکت شهری انجام دهیم و از کمک‌های ناشران نیز بهره ببریم.

مدیر فرهنگخانه ایروانی گفت: ترجیح ما در این طرح بر این است که کتاب‌های اهدایی و نذر شده کتاب‌های نو باشند و شهروندان تلاش کنند کتاب‌های دست دوم را برای نذر کتاب در نظر نگیرند. این طرح تا 30 آبان همه روزه از ساعت 9 تا 17 پذیرای علاقه‌مندان به نذر کتاب است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها