امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121235
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 115
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منطقه عمومی بستان، آذر 1360، رزمندگان با بررسی کارت هویت یک شهید، در حال شناسایی او هستند. عراق در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منطقه عمومی بستان، آذر 1360، رزمندگان با بررسی کارت هویت یک شهید، در حال شناسایی او هستند. عراق در عملیات طریق القدس، تعدادی از رزمندان را به اسارت گرفت و با چشمان بسته آنان را تیرباران کرد.مسعود شجاعی طباطبایی:

درباره این عکس چه بگویم، این عکس گواه آن جنایت بزرگی است که صدام و در کنارش 58 کشور دنیا با قساوت و جور انجام دادند، شاهد اثبات حقیقتی است که خیلی‌ها سعی در انکار آن دارند، نمونه بارز ارزش‌هایی است که به ظاهر می‌گویند پایمال شد و به گمان عده‌ای معدود از یاد می‌رود، مگر می‌توان این جنایت را به فراموشی سپرد، این اتفاق و این اعتراض سرخ بر حاکمیت سیاه جباران زمانه ما، فریاد خشمی است بر سر سکوتی که همه ی حلقوم های بریده شده در کربلا گواه آنند، «شهادت» آن چیزی است که برخی نامردمان نااهل می‌خواهند از تاریخ پاک کنند و «نمونه» ای است از آن که باید باشد و «گواهی» است بر آنچه در این «زمانه جور و ستم» خاموش و پنهان، بر دنیای ما می‌گذرد و تنها شهادت شیوه مقاومتی است که حقیقت را روزی برملا می‌کند، ما در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که نظام کفر، دروغ و ریا آن را خلع سلاح کرده و وفاداران به حقیقت و امام و ولایت را تهدید می‌کند.

اما همه این تهدیدها و اتفاقات شوم با معجزه‌ای با عنوان شهادت، باعث ثبات و قوام این نظام شده است. به راستی کجا بودند آن زمان کسانی که در حال حاضر دم از دموکراسی خواهی و انسان دوستی می‌زنند و فریاد وا اسلاما سر می‌دهند، رزمنده‌ای را اسیر بگیری و بعد چشم بسته، او را به شهادت برسانی، مگر تاریخ به آسانی از این جنایات می‌گذرد؟

و اما تو عزیز دلم که در غربت تنهایی شیعه چشمان زیبایت را بسته و به شهادتت رساندنت، فدای مظلومیتت شوم، می‌دانم در آستانه رفتن به سوی معشوق چهره‌ات گلگون و برافروخته و قلبت مالامال از شوق به تپش درآمده بود، چگونه فاصله حضور را کم کردی و با شهادت به بالاترین قله‌ی معراج بشریت رسیدی. در هنگام جنگ تحمیلی، با عزت، حیات ابدی خود را تضمین کردی و با شهادت، حیات و  زندگی و ایمان و آینده این نظام را تثبیت نمودی!

1 – اکنون شهیدان زنده اند و ما مردگانیم، شهیدان سخن گفتند و ما ناشنوا بودیم، آنها را انتخاب کردند و ما هنوز در انتخاب تردید داریم. غافلان ماندند و عزیزترین گوهرهای بشریت رفتند. سخنم با نسل سوم است، عزیزانم، در مذهب و فرهنگ ما و در تاریخ ما، این نمونه ها درس‌هایی است که خدا از طریق شهدا به ما می‌آموزد که می‌توان تا خود «خدا» معراج کرد!

2 – آیا ما وارث به حق عزیزترین امانت‌هایی هستیم که با شهادت، این نظام را تثبیت کردند؟ اگر هستیم پس مسئولیم. باید نمونه باشیم و نمونه بسازیم تا نه تنها برای مردم خود بلکه برای دنیا شهادت دهیم که شاهد بودیم!
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها