امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121244
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری تحلیلی بسیج هنرمندان، بیماری های روانی که عامل یا عاملان آن را به موجوداتی ضد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری تحلیلی بسیج هنرمندان، بیماری های روانی که عامل یا عاملان آن را به موجوداتی ضد اجتماعی تبدیل کرده و به جان زنان بیگناه انداخته است. مصیبتی که سال ها پیش در لباس خفاش شب یا خیلی پیش تر ها با عنوان" اصغر قاتل" ،باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی شده است.

با مطالعه پراکنده درباره ی این وقایع دشوار و تاسف بر انگیز، سخت  بعید است که این اعمال و رفتار روانی ، کار یک گروه سازمان یافته باشد ،چه این که نیروهای انتظامی و امنیتی با تمام تسلطی که بر مسائل دارند ، هنوز به دنبال سرنخ های واقعی از این جنجال روانی و دردناک هستند اما با این حال موضوع اسید پاشی در اصفهان ، در حال تبدیل شدن به یکی از مثال های درسی ما برای آینده است.

یک موضوع دشوار و بغرنج که به دور از ابعاد جامعه شناختی ، روانپزشکی و انتظامی و قضایی آن ، یک تجربه ی عجیب و غریب رسانه ای را رقم می زند.

ابعاد این تجربه آنقدر زیاد است که گاهی می توان ، حلقه ی اتصال انگیزش، اطلاع رسانی ، آشوباندن اجتماع، ایجاد نا امنی ، دعوت به تجمعات وتعطیلی های ناشی از نافرمانی مدنی، مبارزه با یک طرح در حال تصویب مجلس و بالاخره تحریک مقامات برای اظهار نظرهای تند درباره ی آن به راحتی در دل یکدیگر ، بخشی از یک واحد خواند و این فرضیه را مطرح کرد که جنایت کار را بالاخره  باید در دل آن هایی که این روزها از این جنایت حداکثر بهره می برند ، پیدا نمود.

به عبارتی بدون نظریه توطئه هم می توان با رد گیری انگیزشی بندبازی اجتماعی برخی از جناح های فکری  بر روی کمبود سواد رسانه ای و همچنین عدم رعایت " سیاست گذاری مناسب خبری " در این زمینه و زمینه های مشابه متوجه این شد که در روزهای اخیر بی بند و باری رسانه ای و هوسرانی خبری برخی از بنگاه ها چگونه اجتماع را ملتهب ، مسئولین را منفعل و بالاخره فضا را برای فرار جانیان در دل شلوغی های این روزهای کشور فراهم نماید.

ضمن این که مقارنت طرح این موضوع با بررسی طرح حمایت از امران معروف و ناهیان منکر در مجلس، خود به تنهایی حجتی برای ظن سوء به برخی از این تحرکات است که اتفاقا این روزها به شدت از سوی شبکه های ماهواره ای مهربان تر از مادر و فعالیت های مشکوک شبکه های اجتماعی حمایت و تقویت شده است.

چه این که در همین پنجشنبه گذشته ، از سوی همین فعالان برای دختران تهرانی نیز هشدار داده شده بود و اعلام گردیده بود که مقرر است گروهی که دست به این جنایات شنیع می زنند ، روز پنج شنبه به جان زنان مثلا بدحجاب تهران بیفتند.این یعنی دقیقا همان نسبتی القاعده با شبکه ای مانند الجزیره یا داعش با شبکه ای مانند العربیه دارد.

در میان دختران و زنان فریب خورده از این اطلاع رسانی ارعاب گونه شاید کسی از خودش نپرسیده ، این جنایت کار از چه طریقی برای این گروه رسانه ای پیام رسانده و بر فرض صحت ارتباط گردانندگان شبکه های اجتماعی و ماهواره ای اخطار دهنده با بنیادهای این جنایت چیست و حلقه ی اتصال این دو گروه تبهکار کجاست؟

بنابر این ضمن تقدیر از رسانه هایی که دلسوزانه با توضیح و توجیه اقشار مردم درباره ی ضرورت مبارزه با این پدیده ارائه کرده و واکنش های لازم امنیتی و درمانی را برای آسیب دیدگان رقم زده اند ، نباید از گناه کسانی که مردم را ترسانیده و یا از این حربه برای مبارزه با فرائض دینی  و اقشار مذهبی و ایجاد بدبینی و شکاف اجتماعی بهره برده اند گدشت .

نباید فراموش کنیم که آنچه در رسانه ای شدن این موضوع و مانور بیش از اندازه روی آن موثر بوده ،زنگ خطری برای همه ی ما است و آن کینه هایی است که از نظام و ارکان فکری و فرهنگی اش در دل برخی از جریان های سیاسی و رسانه ای انباشته شده و هر لحظه و با هر بهانه ای باید آماده سر باز کردن آن بود.مشابه همان مشکلات عمیقی که از سوی بعضی انتخابات سال 1388 را تبدیل به یک بحران واقعی نمود.

جنگ رسانه ای با مبانی فکری انقلاب  اسلامی در پوشش فیلم ، موسیقی ، تئاتر ، سریال، جوک سازی، کلیپ،مستند و حالا خبر و تحلیل مطبوعاتی و خبرهای بی پایه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ، سال هاست در قالب فیلم های ضد قصاص، ترانه های ضد جنگ و به ظاهر طرفدار صلح و خیلی چیزهای دیگر خودش را به ما نشان داده است.

یادمان نرفته باشد ، همزمان با شکست مفتضحانه اسرائیل در جنگ 59 روزه شبکه های مجازی به شدت درگیر ، جوک های موهون شد و باز کسی نپرسید با این جنجال ضد انقلاب در جهت انحراف مردم از چیست و با چه چیزهایی در داخل کشور ارنباط گرفته است.

خیلی سخت نیست که به این سوال جواب بدهیم که به رغم ده ها جنایتی که در سال در همه کشورها و به ویژه کشورما صورت می گیرد رسانه های ضد انقلاب چرا حالا در دل منطقه ای که در کوره ی حوادث در حال سوختن است می خواهد ثابت کند که ایران نا امن است و مردم باید برای دفاع از خودشان به خیابان ها بیایند.

شما به عکس های تجمع دیروز مردم در اصفهان نگاه کنید.

بدون هیج علم تحلیل رسانه ای هم می توانید متوجه شوید که موضوع شعار نوشته ها و طراحی و ترجمه هایی که برای آن تهیه شده است برای چیست؟و چه چیز را دنبال می کند؟

امروز شما در شعارها ، خیلی زود از وهن نهی ازمنکر و وهن بسیج و همه ی نمادهای مذهبی عبور کرده و می بینید که فریب خوردگان ، شعارهای سکولارها و بحث جدایی دین از جامعه و به عبارتی دین شخصی را مطرح می کنند ، گویی که انتساب این جنایت ها به دین داران سیاسی قطعی است!!!!!

این یعنی بهترین ثمره ای که می توان از جنایت یک یا چند دیوانه گرفت. اول مطرح کردن و اشک تمساح ریختن. دوم گرداندن نوک پیکان اتهامات به سمت مذهبیون و در مرحله آخر رسانه ای کردن شعارهای ضد انقلابی در پوشش دفاع از مظلوم که به لحاظ رسانه ای و همچنین به دلیل تالم و جریحه دار شدن افکار عمومی کسی یارای مقابله با آن را نقدا ندارد!

به عبارت دیگر ،علم رسانه به ما می گوید از یک واقعیت اجتماعی ، یک واقعیت رسانه ای ساخته می شود که در دل آن می توان حتی از خود مسئولین مملکت بر علیه مبانی فکری انقلاب حرف کشید و در میان بقیه مسئولین نیز یک زنجیره سکوت و انفعال آفرید.

در دل همین اتفاقات است که شما می توانید به راحتی شعارهای خفته در رثای زاینده رود، فلان انتخابات ریاست جمهوری و حتی حرف های شخصی برخی از شخصیت های مالیخولیایی را بدون هیچ رد یابی شفاف و واضح در دست مردم مصیبت دیده ببینی و در میانه شبکه های اجتماعی شاهد فرمان شورش و نافرمانی مدنی باشید.

به هر روی ، اتفاقات اخیر ، نشان دهنده آن است که امروزه آنچه به عنوان عملیات روانی شناخته می شود در دل مدیریت پیام های رسانه ای جلوه های متنوعی دارد و مدیران امنیت و آرامش جامعه باید متوجه باشند که فتنه های آینده ی کشوری که از دو سو درگیر با افراط تروریست ها و از چند جانب در کشاکش و مقابله با قدرت های بزرگ است صرفا سیاسی نیست و جناح ها و رسانه های خائن وابسته نیز ،راه مقابله با نظام را طرق مختلف به خوبی آموخته و تمرین کرده اند.

این موضوع ( اسید پاشی رسانه ای) و جنگ کثیف روانی  با جامعه ای که سواد رسانه ای اش کم و استفاده از انواع و اقسام رسانه های جدید در آن چندین برابر متوسط جهانی است ، هم برای ما و هم برای توطئه گران مهم و قابل توجه بوده و خواهد بود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها