امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121251
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه آمریکایی «فارین پالسی» طی مطلبی در زمینه توافق هسته‌ای و عدم توقع در گشایش روابط ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه آمریکایی «فارین پالسی» طی مطلبی در زمینه توافق هسته‌ای و عدم توقع در گشایش روابط تجاری با ایران» نوشت: در حالی ایران و آمریکا در تلاش برای حصول توافق هسته‌ای تا قبل از 24 نوامبر هستند که هر 2 طرف نسبت به توافق با احتیاط سخن می‌گویند.

از سوی دیگر حتی اگر اوباما ریس جمهور آمریکا با ایران توافقی امضا کند، بازهم کنگره سد راه حضور شرکت‌های آمریکایی برای حضور در ایران خواهد بود.

این هفته نامه در گزارش خود تاکید کرد ضربه زدن به برنامه هسته‌ای ایران در قبال لغو برخی از تحریم‌های تحمیلی اولویت اول کاخ سفید در مذاکره با جمهوری اسلامی بوده است.

به نوشته فارین پالسی،البته کنگره آمریکا نیز به خاطر اعمال برخی تحریم‌ها علیه ایران نقش مهمی را در این ماجرا بازی می‌کند. در حالی‌که کاخ سفید برخی تحریم‌ها را به طور موقت حذف کرد، اما برخی اقدام‌ها نیاز به دریافت مجوز از کنگره آمریکا دارند.

فارین پالسی در بخشی دیگر از این گزارش نوشت: شرکت‌های آمریکایی خواهان معامله با ایران در ابتدا خواهان این هستند که قانونگذاران حداقل تمایل خود را در این زمینه نشان دهند.

«الیزابت رزنبرگ» مقام وزارت خزانه داری آمریکا در امور تحریم‌ها در این زمینه گفت:« کنگره باید تمایل خود را مبنی بر این‌که خواهان لطمه زدن به توافق با ایران نیست ، نشان دهد.» وی افزود که عناصر کلیدی داخل کنگره مخالف حصول توافق هسته‌ای با ایران هستند.

این نشریه در خاتمه نوشت: برخی تحلیلگران بر این باورند که حتی در صورت حصول توافق هسته‌ای، همه تحریم‌ها رفع نخواهند شد و این بدان مفهوم است که شرکت‌های خواهان تعامل تجاری با ایران برای یافتن بانک‌ مناسب در تسهیل روابط تجاری با ایران دچار مشکل خواهند شد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها