امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12126
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محسن رضایی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری صبح امروز سه‌شنبه طی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محسن رضایی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری صبح امروز سه‌شنبه طی سخنانی در جمع کارشناسان اتاق بازرگانی اظهار داشت: به اعتقاد من اتاق بازرگانی باید حضور فعال‌تری در عرصه داشته باشد.

وی افزود: اقتصاد 30 سال است که ذهن من را مشغول کرده و بنده 20 سال به طور جدی آن را دنبال کرده‌ام و نمی‌دانم که امروز با چه زبانی فریاد بکشم که به داد اقتصاد برسید.

رضایی ادامه داد: اقتصاد ما صاحب ندارد، در حالی که مسائلی مثل امنیت و سیاست صاحب دارد لذا اولین کاری که باید انجام دهیم این است که اقتصاد را صاحب‌دار کنیم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: در نظر دارم که شورای عالی اقتصاد ملی را تشکیل دهم تا فعالیت‌های اقتصادی یکپارچه شود؛ زمانی که از برنامه صحبت می‌کنیم باید متولیان اقتصادی در جریان آن باشند.

وی گفت: پشتوانه حقوقی بنده یکی از ضمانت‌های اجرایی برنامه‌هایم است و نظر رهبری و بخش خصوصی و تعاونی هم در برنامه‌های من مطرح شده است.

رضایی اظهار داشت: من تکیه‌گاه دولت و جامعه را از مصرف به تولید بر می‌گردانم و به طور جدی تولید ملی را تقویت می‌کنم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما باید اقتصاد را به دست مردم بدهیم چرا که ظهور دولتی‌ها در بخش‌های شبه‌دولتی به معنای فرار از اصل 44 است.

وی گفت: من در دولتم به شبه‌دولتی‌ها پایان می‌دهم چرا که این موضوع خطرناک است و باید اقتصاد به دست مردم سپرده شود.

رضایی تأکید کرد: قانون کسب و کار که مجلس آن را تصویب کرد نیاز به اصلاحاتی دارد و در کل کارآفرینی باید جدی گرفته شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: نباید نفت خام بفروشیم و باید صادرات فرآورده‌های نفتی داشته باشیم در حال حاضر ما می‌توانیم فرآورده‌های نفتی را به 15 کشور همسایه و منطقه صادر کنیم و کاری انجام دهیم که آمریکا‌یی‌ها از تحریم‌هایشان خجالت بکشند.

رضایی گفت: مذاکرات 1+5 تاکنون جز وقت‌کشی چیزی برای ما نداشته در مورد این مسئله در دولت اصلاحات تنش‌زدایی دنبال شد و در دولت احمدی‌نژاد هم یک جاهایی مسئله به افراط‌گرایی کشید.

وی در ادامه سخنان خود گفت: من پوپولیسم اقتصادی را قبول دارم اما این بدان معنا نیست که یارانه بدهیم بلکه باید یارانه را به سمت تولید حمایت کنیم.

رضایی ادامه داد: اگر کسی بگوید که زمانی را برای رسیدن به نقطه مطلوب تعیین می‌کند معلوم است که از اقتصاد چیزی نمی‌داند؛ اینکه یک نفر می‌گوید صد روزه و یک نفر می‌گوید یک ساله اقتصاد را سامان می‌دهد حرف درستی نیست. اما من می‌توانم بگویم که تورم و بیکاری را یک رقمی می‌کنم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بیکاری و گرانی در هر سه دولت اخیر دو رقمی بوده لذا ما باید با نگاه جدیدی وارد مسئله اقتصاد شویم؛ در هر سه دولت گذشته تیم‌های اقتصادی دچار اختلاف بوده‌اند ولی تیم اقتصادی من یکدست نخواهد بود چرا که معتقدم کارشناسان یکدست آسیب می‌رساند.

رضایی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: من میز گفت‌وگو را در سراسر کشور بین دولت و مردم در دانشگاه‌ها و بین جناح‌های سیاسی تشکیل می‌دهم و دولت فراگیر را به وجود می‌آورم البته منظورم دولت فراگیر در زمینه توانایی‌ها است نه دولت فراگیر سیاسی.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: من برای هر وزارتخانه 3، 4 نفر را در نظر دارم اما اکنون به صلاح نیست که بگویم ولی هم از دولت‌های گذشته و هم از کارآفرینان و هم از جوانان این افراد را انتخاب کرده‌اند و البته نگاه نمی‌کنم که اصولگرا و اصلاح‌طلب باشند بلکه باید نظام و رهبری را قبول داشته باشند.

رضایی ادامه داد: دولت من اولین دولتی خواهد بود که در آن تیم اقتصادی همه یک حرف را می‌زنند که البته آن هم براساس اقناع خواهد بود نه براساس مصلحت و اجبار.

وی اضافه کرد: تورم مثل اژدهای 5 سری است که امروز با آن مواجه شده‌ایم اما امروز دیگر به شیوه گذشته نمی‌توان آن را حل کرد ولی برای تک رقمی کردن آن برنامه‌های خوبی دارم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: من در تیرماه 90 اعلام کردم که باید جلوی برخی مسائل را گرفت ولی متأسفانه توجهی نشد.

رضایی در خصوص مسئله سهام عدالت هم گفت: سهام عدالت شبه‌دولتی شده و من قبول ندارم که این سهام سوری و اسمی بماند و باید آزاد شود.

وی تأکید کرد: من تلاش می‌کنم تا چالش‌های سیاسی را پایان دهم و اعتماد جدیدی را بین مردم و دولت ایجاد کنم.

وی افزود: با تعامل می‌توان همه مسائل را حل کرد البته در حوزه اختیارات رئیس‌جمهور اقداماتی وجود دارد که قابل حل است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها