امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121263
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محسن نذیری اصل» نماینده ایران در شورای حقوق‌بشر سازمان ملل در واکنش به گزارش ششم گزارشگر

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محسن نذیری اصل» نماینده ایران در شورای حقوق‌بشر سازمان ملل در واکنش به گزارش ششم گزارشگر حقوق‌بشر سازمان ملل و ادعاهای احمد شهید در این گزارش، جرائم سنگین منتهی به اعدام را برای اعضای این شوراء بازخوانی کرد.
بر اساس خبر منتشره در شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»، نماینده ایران در شورای حقوق‌بشر ضمن رد محتوای گزارش «احمد شهید» گفت که حکم اعدام در ایران برای جرائم جدی ماند قتل، جرائم تروریستی، جرائم مواد مخدری جدی مانند قاچاق مسلحانه مواد افیونی، سوء قصد و آدم‌ربایی صادر می‌شود.
مقامات ایران گزارش احمد شهید و منابع وی برای نوشتن این گزارش را غیرمشروع می‌دانند و می گویند که اغراض سیاسی در پشت این گزارش وجود دارد.
احمد شهید در گزارش ششم خود با ادعای اعدام 852 نفر در ایران در طی یک سال، نسبت به اجرای حکم قصاص در ایران اعتراض کرده بود.
خانم «ریحانه جباری» که صبح امروز به دار مجازات آویخته شد، یکی از اشخاصی است که در این گزارش از وی نام برده شده است؛ بر اساس اعلام مقامات قضایی، وی بر خلاف ادعاهای اولیه خود، فردی را با برنامه‌ریزی قبلی کشته بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار