امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121266
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، سردار رمضان شریف صبح امروز در نخستین همایش بسیج و رسانه استان کرمانشاه اظهار داشت: آمریکا ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، سردار رمضان شریف صبح امروز در نخستین همایش بسیج و رسانه استان کرمانشاه اظهار داشت: آمریکا اقدامات خود در سراسر دنیا مبنی بر قتل، کشتار و تجاوز را با عناوین زیبایی همچون رسالت جهانی و حقوق بشر توجیه می‌کند.

شریف با بیان اینکه مستکبران با مهندسی پیام حساب شده، تبلیغات بسیاری برای حمله به عراق انجام دادند، گفت: اما امروز در آل‌سعود و بحرین چون هم‌پیمان آمریکا هستند نقض حقوق بشر و جنایت علیه مردم دیده نمی‌شود.

وی محتوای پیام انقلاب اسلامی را منطبق با فطرت انسان و برگرفته از قرآن کریم دانست و ادامه داد: در این حوزه دارای برترین و منحصر به‌فردترین جایگاه هستیم.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در جنگ 55 روزه اسرائیل، رسانه‌های کشورهای مستکبر به سمت حمله داعش و سر و صدا در این حوزه پیش ‌رفتند و یکی از دلایل اصلی این موضوع به حاشیه رفتن شکست اسرائیل در مقابل مردم غزه بود.

این مسئول تولید وحشت برای خشن نشان دادن مفاهیم اسلامی را یکی دیگر از اهداف دشمن در برجسته کردن حملات داعش عنوان کرد و گفت: باید شناخت عمیقی از استراتژی رسانه‌های دشمن و مؤلفه‌های قدرت خود داشته باشیم.

شریف با اشاره به اینکه داشتن محتوا و منبع قوی یکی از مؤلفه‌های تولید خبر در تمام رشته‌های مرتبط با رسانه است، افزود: پیام، مخاطب، ابزار و بازخورد؛ چهار مؤلفه اصلی کار رسانه است.

این فرمانده ارشد نظامی با اشاره به اقدامات آمریکا علیه کشورهای مختلف در جهان، بیان داشت: در تفکرات رسانه‌های وابسته به استکبار جهانی، هر اقدام مخالف با منافع آمریکا بد و هر اقدام موافق با نظر آمریکا خوب است.

وی با تاکید بر اینکه درصد قابل توجهی از جمعیت جهان را مسلمانان تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: این فرصت خوبی برای ماست، چراکه مسلمانان مخاطب رسانه‌های ما محسوب می‌شوند و از طرفی نیز بسیاری از مردم در نقاط مختلف جهان وجود دارند که می‌توانند مخاطب ما باشند.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: امروز پیام امام راحل مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و در مسئله دست‌یابی ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای اغلب مردم می‌دانند که تبلیغات دشمن غلط و جهت‌دار است.

*هراس غرب از فهم مخاطب در مورد تبلیغات دروغین در موضوع هسته‌ای ایران

این مسئول به هراس غرب از فهم مخاطب نسبت به غلط بودن تبلیغات آن‌ها اشاره کرد و گفت: اگر در میدان مذاکره فتوای مقام معظم رهبری و اراده مسئولان مبنی بر صلح‌آمیز بودن اقدامات هسته‌ای ایران تفهیم شود، یکی از ابزارهای تهاجم رسانه‌ای علیه ما از آن‌ها گرفته خواهد شد.

*ایجاد فضای رسانه‌ای خوب توسط رسانه‌های حامی گفتمان انقلاب

شریف با اشاره به تغییر مسیر تبلیغات رسانه‌ای غرب علیه ایران اسلامی از چند ماه پیش به‌سمت مسائل حقوق بشر، تصریح کرد: در ابزار رسانه‌ای دچار مشکل هستیم، گرچه فرصت‌های خوبی توسط رسانه‌های هم‌سو و رسانه‌هایی که به پشتوانه ما به میدان آمده‌اند ایجاد شده است.

وی یکی از اقدامات رسانه‌ای دشمن را تزریق ناامیدی در جامعه بیان کرد و گفت: حمله و هجمه علیه روحانیت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شخصیت‌های اثرگذار در همین راستا انجام می‌شود.

*برجسته‌سازی موضوعات بی‌اهمیت توسط دشمن

شریف خاطر نشان کرد: دشمن به مقام معظم رهبری که توان متحد کردن تمام سلیقه‌ها را دارد تا بر علیه دشمنان اسلام و انقلاب دست به‌دست یکدیگر بدهند، از طریق ترفندهای رسانه‌ای حمله می‌کند و به‌دنبال برجسته‌سازی موضوعاتی است که به‌صورت طبیعی در کشور 75 میلیونی رخ می‌دهد.

شریف نظام ولایت فقیه را یک صحبت تازه در جهان برشمرد و افزود: ما ملتی نیستیم که از تحصیل فرزندان خود هراس داشته باشیم و رهبر فرزانه انقلاب همواره بر موضوع علم تاکید دارند.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: نظامی که دارای یک منطق قوی است، به‌دنبال تولید علم برای مردم خود است و اقدامات صحیح رسانه‌ها موجب بی‌اثر شدن تبلیغات منفی دشمن می‌شود.

*ایران یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است

این مسئول با تاکید بر اینکه ایران اسلامی یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است، ایجاد و برقراری این امنیت را حاصل دانش و هوش برتر ملت ایران بیان کرد.

وی با بیان اینکه با شتاب فزاینده در حال پیشرفت و دست‌یابی به توانمندی هستیم، اظهار داشت: آن‌چه در سپاه بسیار اهمیت دارد، پیشرفت مملکت است و در همه حوزه‌ها دارای توانایی هستیم.

*ورود مردم به عرصه‌های مختلف توسط سپاه پاسداران

این فرمانده ارشد نظامی یکی از شاه‌کارهای سپاه را وارد کردن مردم به تمام عرصه‌ها ذکر کرد و گفت: دو فاز از پارس جنوبی توسط قرارگاه خاتم سپاه ساخته شد که این اتفاق با زمان و هزینه کمتر و مستحکم‌تر با دانش و توان داخلی و استفاده از فرزندان این مرز و بوم ساخته شد و این موضوع در سایر عرصه‌ها نیز شدنی است.

*بیشترین پیشرفت را در حوزه نظامی داشته‌ایم

شریف بیشترین حجم تحریم‌های شرق و غرب از ابتدای پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی تاکنون را در حوزه تسلیحات نظامی و دفاعی عنوان کرد و بیان داشت: با وجود این تحریم‌ها، بیشترین پیشرفت را در این حوزه داشته‌ایم.

*پیش‌روی داعش پس از ائتلاف آمریکا بیشتر شده است/داعش در بین اهل سنت عراق پذیرفتنی نیست

این مسئول با اشاره به اینکه پیش‌روی داعش پس از ائتلاف دروغین آمریکا بیشتر شده، خاطر نشان کرد: داعش بیش از اقدامات نظامی با تبلیغات رسانه‌ای پیش می‌رود و داعش در جغرافیای اهل سنت عراق نیز پذیرفتنی نیست.

شریف با تاکید بر اینکه باید قدر و ارزش بسیج را بدانیم، تصریح کرد: باید سیمای بسیج را به‌صورت صحیح ترسیم‌سازی کنیم و بسیج امروز جلودار پیشرفت در عرصه‌های مختلف است.

*بسیج برای آرمان‌های ملت خود همه چیزش را فدا کرده است

این فرمانده ارشد نظامی تصویری که رسانه‌های دشمن از ارزش‌های انقلاب به نسل جدید القاء می‌کنند را خطرناک بیان کرد و افزود: موضوع اسیدپاشی اخیر که با نیت شخصی رخ داده، در رسانه‌های دشمن تلاش می‌شود ذهن مردم به‌سوی بسیج معطوف شود و این در حالی است که بسیج برای آرمان‌های ملت خود همه چیزش را فدا کرده است.

*دشمن به‌دنبال اختلاف‌افکنی در فضای سیاسی کشور است

این مسئول تمرکز مدام دشمن بر روی موضوع انتخابات در ایران اسلامی را عجیب توصیف کرد و بیان داشت: دشمنان در تلاش برای دامن زدن به اختلافات در فضای سیاسی کشور هستند و باید از نگاه آرمان‌های ملت به تلاش مسئولان نگاه کرد.

انتهای پیام/2700/ع40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها