امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121271
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، منصور حقیقت‌پور صبح امروز در جمع اعضای جبهه ایستادگی و حامیان ولایت در اردبیل با تسلیت ایام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، منصور حقیقت‌پور صبح امروز در جمع اعضای جبهه ایستادگی و حامیان ولایت در اردبیل با تسلیت ایام عزاداری ماه محرم اظهار کرد: امروز منزلت، عزت و اقتدار نصیب جمهوری اسلامی ایران شده است که به برکت مکتب امام حسین (ع) و ولایت‌مداری است که به دور از شعار در جبهه حقیقی ثبت شده و ارزش‌ها مورد صیانت قرار گرفته شده است.

وی با تبیین اوضاع منطقه و به واقعیت پیوستن اظهارات نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی که جمهوری اسلامی ایران زلزله‌ای را در دنیا پدیده آورده است، گفت: امروز آثار این تحولات و زلزله هفت ریشتری را در جهان اسلام شاهد هستیم چراکه هر تحولی در جهان اسلام مرهون حرکت‌های انقلابی و حرکتی ملت ایران است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به بیداری اسلامی آغاز شده از کشور تونس و ثمردهی آن در مصر اشاره کرد و افزود: بعد از شکست خفت‌بار سران دیکتاتور منطقه همه کشورهای غربی در تحلیل‌های خود به این واقعیت رسیدند که مکتب، مرام و نهضت امام حسین (ع) که در اندیشه مکتب اسلامی تبلور یافته است رمز واقعی این پیروزی‌های دامنه‌دار منطقه بوده که به یقین منجر به پیروزی مسلمانان و شکست اهریمنان شده است.

حقیقت‌پور با تشریح این بیان که «خانه آباد شدم، خانه‌ات آباد حسین» بیان کرد: این اوج آبادانی است که امروز به واسطه ارتباط با مکتب امام حسین (ع) و ولایت طرفداران حق و دین الهی در همه کشورها به ویژه عراق، سوریه، لبنان، یمن و بحرین پیروزی‌های روزافزونی را به دست می‌آورند.

وی عامل اصلی و مشترک دستیابی به این پیروزی‌ها را افتخار به ولایت بیان کرد و ادامه داد: این خود رمز بزرگ تحولات منطقه و پیروزی مسلمانان است که قطعاً بعد از توفیق مردم یمن پیروزی در انتظار مردم بحرین است تا اندیشه استکباری در این مناطق زمین‌گیر شود.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه تحولات منطقه‌ای برخلاف برخی تبلیغات نگران‌کننده و خطرناک دشمنان، تحولاتی مثبت، سازنده و رو به جلو است، گفت: در عراق تحولات سیاسی به سمتی پیش می‌رود که در این سرزمین نه تنها مسئولان و مردم غافلگیر هستند بلکه با رصد تحرکات داعش مسئولان با آگاهی و بصیرت جلوی این تهدید را گرفته‌اند به طوری که توسل به ایده ارزشی و حسینی بر این حرکت‌ها قالب آمده‌اند.

حقیقت‌پور همکاری برخی از اهل سنت با داعش و پسمانده‌های رژیم بعثی عراق با این دو گروه و عنصر را اعلام کرد و افزود: دولت مالکی به حرکتی دست زد تا وحدت و انسجام پایدار حفظ شده و استکبار جهانی از اختلاف شیعه و سنی و یا تفرقه‌افکنی بین کردهای سنی‌نشین نتواند استفاده کند که به یقین توان دولت مرکزی در دفع این تهدیدات بسیار بالا و حائز اهمیت بود.

وی عنوان کرد: تحولات اخیر سبب شد تا نقش قدرتمند مرجعیت را در عراق شاهد باشیم که با تمام قوا نیروهای دلسوز در عراق با تبعیت از مرجعیت به سمت سازماندهی بیشتر حرکت کرده و قدرت بی‌بدیل خود را به نمایش گذاشتند که در حقیقت یک بسیج ثانی در عراق به وجود آمد.

حقیقت‌پور دامنه تحرک داعش در عراق را محدود اعلام کرد و گفت: قطعاً با حرکت‌های وحدت‌گونه سران و طوایف مختلف در کشور عراق شاهد خروج و از بین رفتن داعش خواهیم بود.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: دکترین مقابله با داعش توسط ایرانیان ارائه شده است و به یقین آیین‌نامه نبرد عاشورایی سوریه را نجات خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اقدامات هوایی آمریکا را در منطقه نمایشی توصیف کرد و گفت: اگر آمریکا جرات داشت یک شبه داعش را می‌توانست نابود کند اما هرگز دست به این کار نمی‌زند تا تسلط خود را بر منطقه ادامه دهد.

قرار نیست به خاطر چهار سال نمایندگی همه چیز را به آتش بکشیم

 حقیقت‌پور در بخش دیگری از این جلسه در پاسخ به سئوالات برخی از حضار اظهار کرد: ما امروز به شدت نیازمند همگرایی بیشتر برای رسیدن به توسعه پایدار هستیم اما بسیار متاسف هستم که برخی از افراد اصلا به جوانب اظهارات خود توجهی ندارند و مدام از تفرقه و دودستگی حرف به میان می‌آورند.

وی افزود: قرار نیست بنده به خاطر چهار سال نمایندگی همه چیز را به آتش بکشم و یا مدعی باشم که قسمتی از اردبیل باید به استان همجوار آذربایجان‌شرقی داده شده و یا استان مستقل مغان به وجود آید.

این نماینده مجلس گفت: اینگونه اظهار نظر کردن‌ها آن هم در پشت تریبون مجلس هیچ برازنده یک نماینده نیست در حالی که آنها خدمتگزار مردم هستند که در این سنگر خادمانه و متواضعانه حضور پیدا می‌کنند.

حقیقت‌پور با موضع‌گیری در خصوص اظهارات نماینده پارس‌آباد و بیله‌سوار در رابطه با استان شدن این منطقه گفت: این سخنان حرف‌های بیهوده و نامناسب است چراکه بنده به صراحت اعلام می‌کنم منفک شدن اردبیل از مغان امکان‌پذیر نیست و عده‌ای حرف‌هایی را می‌زنند که اصلاً به عواقب آن فکر نمی‌کنند و این سخنان اصلاً برازنده یک نماینده‌ نیست که بین مغان و اردبیل دعوا ایجاد کند.

وی ادامه داد: ما در این یک سال و نیم باید لباس و کفشمان را محکم بپوشیم و در سنگر نوکری مردم که افتخاری بزرگ برای همه ما است با جدیت عمل کنیم نه اینکه بخواهیم از لحظه لحظه فرصت‌ها برای بیان برخی از مسائل بیهوده استفاده کنیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برخی از آدم‌ها حرف‌های اضافی، اقدامات نسنجیده و حرکت‌های نامناسبی را انجام می‌دهند که اسباب بی‌آبرویی خود و حتی منطقه را فراهم می‌آورند که قطعاً ما با منطق آنها را تنبیه خواهیم کرد.

حقیقت‌پور فرصت به وجود آمده را فرصت خوب برای نشان دادن نوکری بیشتر مردم و بها دادن به همگرایی و هماهنگی واقعی توصیف کرد و ادامه داد: ما باید در این یک سال و نیم باقیمانده از دوران نمایندگی سفت و سخت در میدان حضور داشته و در صحنه خادمی مردم انجام وظیفه کنیم.

وی در پاسخ به سئوالی در زمینه نبود سیستم مدیریت برنامه‌ریزی در کشور گفت: قبل از پیروزی انقلاب کشور ما به دلیل وابستگی به بیگانگان فاقد سیستم برنامه‌ریزی بود که بعد از پیروزی انقلاب تا حدودی با تنظیم سازمان مدیریت و بودجه این مشکل رفع شد.

تنها 35 درصد برنامه پنجم توسعه عملیاتی شده است

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: با منحل شدن سازمان مدیرت و برنامه و بودجه بیشتر تصمیمات غیرمنطقی و احساسی گرفته می‌شود به طوری که همین فرایند سبب شده تا 80 فرودگاه کشور به حالت تعطیل و رکود در‌آید و بیش از یک و نیم برابر ظرفیت آب‌های کشور سدسازی اتفاق بیفتند.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، حقیقت‌پور در پایان سخنان خود بحران نظام برنامه‌ریزی جامع را یک عیب واقعی برشمرد و بیان کرد: همین امر سبب شده تا از برنامه پنجم توسعه کشور 35 درصد تا به حال اجرایی شود و 65 درصد در محاق بماند.

انتهای پیام/62001/صا20/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها