امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121279
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فر ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین مرکز آموزش عالی رسته‌ای کشور در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فر ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین مرکز آموزش عالی رسته‌ای کشور در اصفهان اظهار کرد: قدرت پدافند هوایی اصفهان چه قبل از تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء و چه بعد از آن ستودنی است.

وی تصریح کرد: قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء در 10 شهریور 1387 بنا بر تدابیر فرمانده معظم کل قوا تشکیل شد.

امیر صباحی‌فر افزود: در قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء آموزش و پژوهش‌های تخصصی جایگاه ویژه‌ای دارد بر همین اساس به همت قرارگاه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی نخستین مرکز آموزش عالی رسته‌ای افتتاح شد.

وی اذعان کرد:‌ قدرت پدافند هوایی کشور با دوران جنگ تحمیلی قابل مقایسه نیست و رشد چشمگیری داشته است.

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء گفت:‌ نشاندن هواپیمای حامل تروریست ریگی، همچنین تذکر جدی به هواپیمای حامل مرکل صدراعظم آلمان در سال گذشته و نشاندن هواپیمای مهم جهانی ایساف در ماه اخیر در بندرعباس نشان از اوج قدرت پدافند هوایی کشور است.

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء اظهار کرد:‌پدافند هوایی اصفهان با رسالت حفاظت از قطب صنعتی کشور در دوران دفاع مقدس شکل گرفت و توانست به خوبی در 8 سال دفاع مقدس از عهده این وظیفه برآید.

وی تاکید کرد: آنچه که در زمان جنگ و مناطق جنوب کشور در دفع حملات هوایی دشمن و انهدام هواپیماهای دشمن رخ داد گروه پدافند هوایی اصفهان نقش بسزایی داشت.

 

صباحی‌فر عنوان کرد: در زمان تشکیل این قرارگاه چند دغدغه اصلی وجود داشت، نخست آنکه تصویب لباس قرارگاه پدافند هوایی  از جمله دغدغه‌ها بود، دغدغه دوم نداشتن زیرساخت‌های آموزش به صورت تخصصی در این عرصه بود.

 

وی ادامه داد: پدافند هوایی با نیم قرن سابقه نیازمند ساخت‌های آموزشی به صورت تخصصی و مستقل بود که با افتتاح دانشگاه پدافند هوایی این دغدغه نیز رفع شد.

 

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء متذکر شد: دغدغه سوم قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء وجود مراکز آموزشی عالی تخصصی به منظور تربیت و پرورش فرماندهان و مدیران اجرایی کارآمد در سطوح مختلف آجا بود.

 

وی توضیح داد: در حال حاضر نیز همه توان خود را در قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء به کار گرفته‌ایم که بتوانیم یک بیمارستان تخصصی در قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء در تهران بسازیم، حقیقتا این امر کار بزرگی است که همت همه را می‌طلبد.

 

صباحی‌فر بیان کرد: قدرت پدافند هوایی کشور با ورود تجهیزات نوین اطلاعاتی و رصدی در عرصه پرنده‌های آسمانی در سال‌های اخیر بسیار چشمگیر است و این قدرت باعث شده است که فضای آسمان نظام جمهوری اسلامی ایران به اذعان جهانیان امن‌ترین آسمان شود.

 

وی یادآور شد: قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه پدافند هوایی به میزانی است که اجازه هیچگونه تجاوزی را به ذهن پوشالی دشمنان نمی‌دهد.

انتهای پیام/63030/و30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها