امروز : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۲۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12128
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد غرضی کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری در نشست فرهنگی _ اجتماعی خود ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد غرضی کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری در نشست فرهنگی _ اجتماعی خود در خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سوال که تاکنون چقدر برای تبلیغات انتخاباتی هزینه کرده است گفت: همه شعار من در برنامه‌های انتخاباتی را می‌دانند. بارها گفته‌ام ستاد، سخنگو و پولی برای تبلیغات انتخاباتی ندارم. اگر این نشست‌های خبری هم با هزینه میزبان‌ها برگزار نمی‌شد هیچ وقت در این جلسات حاضر نمی‌شدم. من یک کارمند بازنشسته هستم که زندگی خودم را دارم و با اعتبار اجتماعی خود در طول سالهای گذشته پا به این عرصه گذاشته‌ام.

وی افزود: همین حالا تماس‌هایی از طرف مردم شهرهایی با من گرفته می‌شود که شاید تنها یک یا دو بار برای ارائه خدمات به آنجا رفته باشم اما آنها مثلا از شهرهایی مثل رودان تماس می‌گیرند و می‌گویند ما به تو رای می‌دهیم.

غرضی همچنین در پاسخ به این سوال که از یارانه دولتی برای تبلیغات استفاده می‌کند یا خیر گفت: اگر پول دولتی هم برای تبلیغات به من واگذار شود به هیچ وجه آن پول را نمی‌گیرم و معتقدم که هیچ وقت نباید به پول‌های دولت نزدیک شد. این پول‌ها حق فقراست و استفاده از این پول‌ها دست کردن در جیب فقیران است. اگر هم جایی تبلیغی از من دیدید تماس بگیرید و به آن اعتراض کنید تا بعدا متهم به جانماز‌ آب کشیدن نشوم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره واگذاری فرهنگ به دولت یا مردم گفت: من یک تعریف از فرهنگ دارم. فرهنگ انعکاس زندگی مردم است. مردم ایران در طول چند هزار سال، فرهنگی تولید کردند و با آن زندگی می‌کنند. به عقیده من فرهنگ تزریقی و فرمایشی هیچ وقت اثر‌گذار نیست و خیلی زود از بین می‌رود. در طول سالیان گذشته تمام گروه‌های نظامی از فرهنگ‌های تحمیلی و تورمی استفاده کرده‌اند که تاکنون هیچ کدام از آنها باقی و پایدار نمانده است.

وی افزود: اتفاقا قدرت سیاسی را هم که فرهنگ برای جامعه ایجاد کند همین وضعیت را خواهد داشت و آن هم به هیچ وجه ماندنی نخواهد بود.

وی در پاسخ به نحوه اداره هنر در دولت خود گفت: اگر صاحبان این امور روشی داشته باشند که بشود آن را تقویت کرد حتما در این راه قدم برمی‌دارم. من نه ورزشکارم و نه هنرمند اما همیشه به دنبال راهی بوده‌ام تا به مردم کمک کنم. زمانی که استاندار خوزستان شدم هیچ کدام از شهرهای این استان را نمی‌شناختم اما با همین وضعیت به حرف مردم و متخصصین گوش کردم و به مردم کمک کردم. این تجربه را در وزارت نفت و پست و تلگراف هم پیاده کردم و از این کار نتایج خوبی گرفتم.

وی افزود: نقش دولت در اداره فرهنگ و هنر را از نظارت هم کمتر می‌دانم و معتقدم دولت باید فرمانبردار فعالان این عرصه باشد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در توضیح مهمترین دغدغه‌های مردم به جز اقتصاد و معیشت افزود: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی شعاری است که مردم با 98 درصد آرا آن را تائید کردند، پس دغدغه آنها همین است و به جای پرسش از من باید از خود آنها در این باره سوال کنیم.

وی افزود: با این حال این شعار باید تعمیق شود. خود من توسعه جمهوریت و توسعه اسلامیت را مهمترین دغدغه مردم می‌دانم و معتقدم در این راه غفلت هایی صورت گرفته است.

غرضی با اشاره به موضوع تورم خاطرنشان کرد: به عقیده من دولت‌ها در طول 30 سال گذشته نخواستند تورم را کنترل کنند چرا که در صورت اراده کردن، تورم قابل کنترل است. مشکل تورم در کشور ما این است که هر روز در مجلس یک طرح از ناحیه یک استان ارائه می‌شود و دولت برای اینکه تائید مجلس را به دست بیاورد بلافاصله این طرح را تائید می‌کند. تورم با اشتغال‌زایی قابل حل است. خود من 5/1 میلیون شغل در گاز، 5/1 میلیون شغل در مخابرات و حداقل یک میلیون شغل در برق ایجاد کردم و حالا اگر هم به قول خیلی از شما در انتخابات آخر شوم بستر را برای دولت اول در چند سال آینده فراهم می‌کنم تا جلوی تورم و مشکلات را بگیرد.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه چه برنامه‌ای برای توسعه فعالیت‌های نفتی و استفاده از میدان‌های مشترک دارد گفت: اولین کسی که مسائل مربوط به توسعه نفت را در مجلس مطرح کرد من بودم و برای این کار راه‌حل‌هایی را هم ارائه کرده‌ام. بخشی از این راه‌ها در دولت‌های قبل عملی شده و بخشی مانده که بنا به اولویت مسائل اقتصادی در کشور جزو برنامه‌های اصلی من خواهد بود.

وی افزود: چنین برنامه‌هایی را هم در زمینه توسعه سیستم‌های دیجیتالی و فناوری اطلاعات در بخش‌های مخابراتی دارم که آنها هم جزو برنامه‌های اصلی من خواهد بود.

غرضی در پایان در پاسخ به این سوال که در صورتی که در انتخابات امسال موفق نباشد برای کاندید شدن در 4 سال آینده برنامه‌ای خواهد داشت یا خیر گفت: الان برای تصمیم‌گیری برای 4 سال آینده زود است و در جای خودش درباره این موضوع صحبت خواهم کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار