امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12129
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 175
جواد محمدی یک کارشناس مسائل فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره «انتخابات و حماسه سیاسی» اظهار ...

جواد محمدی یک کارشناس مسائل فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره «انتخابات و حماسه سیاسی» اظهار داشت: مشارکت جدی مردم در انتخابات، یکی از مؤلفه‌های اصلی تحقق حماسه سیاسی است.

وی افزود: دشمن همواره تلاش دارد با ایجاد یأس و ناامیدی سطح مشارکت مردم در انتخابات کاهش یابد و یکی از سناریوهای پشت‌پرده فشار تحریم‌ها همین موضوع است.

محمدی ادامه داد: هدف دشمن این است که مردم درگیر مسائل روزمره و امور معیشتی شده و از ارزش‌ها و شعارهای و آرمان‌ها دست بکشند و در زمین آنها بازی کنند.

این کارشناس مسائل فرهنگی با انتقاد از توجه بیش از حد کاندیداها بر مباحث اقتصادی و بزرگ‌نمایی‌ها در این حوزه اظهار داشت: تأکید صرف بر موضوع اقتصاد موجب فراموشی آرمان‌ها می‌شود.

وی افزود: رئیس جمهور علاوه بر مسئولیت تأمین امور معیشتی و رفاهی مردم، وظیفه دارد به فرهنگ‌سازی به ویژه در حوزه دین و همچنین مسائل معنوی و اخروی توجه ویژه داشته باشد.

محمدی با تأکید بر لزوم انتخاب اصلح به عنوان دیگر مؤلفه تحقق حماسه سیاسی اظهار داشت: حماسه سیاسی وقتی تحقق می یابد که مردم ضمن حضور پر شور در انتخابات که موجب ارتقاء قدرت نرم جمهوری اسلامی و اقتدا و امنیت ملی می شود، فردی اصلح را برای تصدی مسئولیت ریاست جمهوری برگزینند.

این کارشناس مسائل سیاسی در تعریف گزینه اصلح گفت: اصلح کسی است که ولایتمدار، مدیر و مدبر و پرتوان و پرتلاش بوده و نگاه کلان به مصالح نظام داشته باشد.

محمدی افزود: باید رئیس جمهوری انتخاب کنیم که دنبال هم‌افزایی و هماهنگی قواست که از ضروریات امروز کشور است و به عنوان مسافران این سفینه، توجه داشته باشیم که پیروزی یک ملت در گرو وحدت و همدلی مردم و مسئولان است.

وی در ادامه بر لزوم توجه به انتخابات شوراها نیز تأکید کرد و متذکر شد: اهمیت انتخابات شوراها کم‌تر از انتخابات ریاست جمهوری نیست.

محمدی گفت: شوراها «پارلمان شهری» هستند و روزمره‌ترین امور مردم در این نهاد سامان می یابد و غفلت از آن موجب تضعیف یکی از پایه‌های مردم‌سالاری می شود.

این کارشناس مسائل فرهنگی اظهار داشت: شوراها در کشور ما از جایگاهی ویژه برخوردار است به طوری که رئیس جمهور منتخب ملت در دولت‌های نهم و دهم از درون آن برخاسته است.

محمدی افزود: بسیاری از امور اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی ما همچون بحث مهم سبک زندگی، فرهنگ ترافیک، معماری شهر و روستا متأثر از تصمیمات نهاد شوراهاست.

وی در پایان با بیان اینکه در انتخابات شوراها نیز باید همانند انتخابات ریاست جمهوری افراد اصلح انتخاب شوند، به رسانه ملی توصیه کرد از طریق برنامه‌های روشنگرانه درباره جایگاه و اهمیت شوراها، مردم را در انتخاب بهترین ها یاری دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها