امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121295
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه امنیتی دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به نقش شهید شوشتری در ایجاد امنیت ...

به گزارش گروه امنیتی دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به نقش شهید شوشتری در ایجاد امنیت جنوب شرق کشور گفت: یادگاری که از شهید شوشتری در جنوب شرق باقیمانده طرح مهم امنیت پایدار مرزی است طرحی که اساس آن سپردن مسئولیت امنیت به مردم سیستان و بلوچستان است.

وی افزود: شهید شوشتری با این راهبرد که ما باید امنیت را از طریق طوایف و عشایر در استان سیستان و بلوچستان ایجاد کنیم، این طرح را ارائه داد و این طرح به عنوان طرح اساسی نیروی زمینی سپاه و قرارگاه قدس در منطقه به اجرا گذاشته شد. یعنی ما از طوایف منطقه برای امنیت منطقه استفاه کنیم و یا به عبارتی امنیت منطقه را به طوایف استان سیستان و بلوچستان بسپاریم.
پاکپور ادامه داد: شکل جغرافیای انسانی و سیاسی منطقه سیستان و بلوچستان به گونه‌ای است که طوایف جغرافیای خاصی دارند، ممکن است طایفه‌ای در چند نقطه از سیستان و بلوچستان اسکان داشته باشد و یا برخی از طوایف در یک منطقه باشند. در کل ما از این طریق ورود کردیم تا امنیت پایدار ایجاد شود و معمار این طرح شهید شوشتری بود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: در همین راستا شهید شوشتری همان سال اول ماموریت سپاه برای اینکه این طرح را عملیاتی کند به عنوان فرمانده قرارگاه قدس منصوب شد و در ماه‌های اول توانست درصد بسیار بالایی از این طرح را به اجرا برساند و بالاخره هم جان خود را در ارتباط با این طرح فدای انقلاب کرد. البته خون شهید شوشتری و همراهانش ضامن امنیت منطقه شده است.
پاکپور گفت: در حال حاضر ما از اشراف اطلاعاتی خوبی در جنوب شرق کشور برخورداریم در حالیکه قبلا تیم‌های عملیاتی متعددی برای ترور و ایجاد ناامنی در منطقه وارد می‌شدند که همگی شناسایی، کشف و در نهایت منهدم و دستگیر شدند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به زمان شهادت سردار شوشتری گفت: قرار بود در همان همایشی که سردار شوشتری به شهادت رسید حضور داشته باشم، به او هم این موضوع را گفته بودم و شهید شوشتری به من اعلام کرد: شما هم تشریف بیاورید، و قرار بود با هم برویم. آن زمان شهید شوشتری گفت: من پس فردا با حضرت آقا ملاقات دارم. وی عضو هیأت مرکزی کنگره شهدای خراسان نیز بود و به همین دلیل باید خدمت مقام معظم رهبری می‌رسید.
فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: لذا وقتی به او گفتم که من هم می‌خواهم بیایم، اعلام کرد: من پس فردا برای ارائه گزارش به رهبری باید به تهران بیایم اگر شما تشریف بیاورید من دیگر نمی‌توانم به تهران بیایم. دلیل آن را پرسیدم و شهید شوشتری پاسخ داد: بالاخره شما آنجا هستید و من هم باید با شما باشم و نمی‌توانم به جلسه حضرت آقا برسم.

پاکپور ادامه داد: به همین دلیل من سفر خود را لغو کردم و صبح روز بعد به ستاد کل برای شرکت در جلسه‌ای می‌رفتم. فکر می‌کنم ساعت 7 و 15 تا 7 و 30 بود که از درب نیروی زمینی بیرون آمدم و با سردار شوشتری تلفنی صحبت می‌کردم. به ستاد کل نیروهای مسلح که رسیدم دیدم دوباره با من تماس گرفتند. گوشی را که برداشتم دیدم راننده و محافظ سردار شوشتری خیلی با استرس و اضطراب صحبت می‌کند و گفت: یک اقدام انتحاری انجام شده و سردار شوشتری به شهادت رسیدند و به او گفتم: پس گوشی را به سردار محمدزاده بده، که گفت: ایشان هم به شهادت رسیدند.
فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان اظهار داشت: ما هم جزو مدعوینی بودیم که باید در آن همایش شرکت می‌کردیم اما انگار لایق شهادت نبودیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها