امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121303
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید حسن هاشمی در مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، گفت: طرح تحول نظام سلامت بدون ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید حسن هاشمی در مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، گفت: طرح تحول نظام سلامت بدون توجه به بحث بهداشت دهان و دندان ناقص است به همین دلیل سومین جلسه شورای سیاست‌گذاری دهان و دندان تشکیل شده و تصمیمات خوبی در حال انجام است.

وی ادامه داد: از 15 آبان با بسته مبارزه با زیرمیزی قدم مهمی را بر اجرای طرح تحول سلامت برمی‌داریم و امیدواریم بتوانیم برای سال آینده بسته خدمتی دهان و دندان را با کمک بیمه‌ها آغاز کنیم.

هاشمی گفت:‌ امیدواریم مجلس و دولت در زمینه اعتبارات به کمک ما بیایند چرا که بیمه‌ها به دلیل مشکلات اعتباری حمایت نمی‌کنند و مردم نیز در زمینه دندانپزشکی مشکلات دارند.

وزیر بهداشت تأکید کرد: بنابراین بخشی از زنجیره طرح تحول نظام سلامت موضوع دندانپزشکی خواهد بود.

وزیر بهداشت در رابطه با بورسیه شده‌های پزشکی گفت:‌ در حوزه پزشکی نیز مانند وزارت علوم، بورسیه داشته‌ایم اما تعداد آن قابل توجه نیست و آنچه که انجام شده طبق قانون بوده است اما بخشی از این تعداد هم کارمند بوده و هم تحصیل می‌کرده‌اند که به آنها گفته‌ایم یکی را انتخاب کنند.

هاشمی افزود: هم‌اکنون مشغول کارهای سنگین هستیم که با سلامت مردم سر و کار دارد و ترجیح می‌دهیم بی‌سر و صدا برنامه را به پیش ببریم. به صورت کلی رعایت قانون در وزارت بهداشت انجام می‌شود، موارد تخلف بورسیه‌های پزشکی مشخص شده اما تعداد آنها معدود بوده است.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با حاشیه‌های پیش‌روی این وزارتخانه، گفت: فرهنگ خاصی داریم و زمانی که تعریف می‌کنند باید بیشتر بترسیم. بنده دیده‌ام که چه اتفاقی می‌افتد و در آینده نقد و اتهامات بی‌اساس خواهد شد که باید آمادگی داشته باشیم.

وی افزود: همیشه همه همراه ما نیستند بنابراین باید ظرفیت‌ها را بالا ببریم تا آمادگی کافی داشته باشیم و انتخابات را به جان بخریم با این وجود تا رسیدن به اهداف نباید وارد حاشیه ها بشویم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها