امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121306
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در سالی که کارشناسان صنعت گردشگری از پیش بینی رشد چشمگیر صنعت گردشگری قاره آفریقا خبر داده بودند، بیماری

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در سالی که کارشناسان صنعت گردشگری از پیش بینی رشد چشمگیر صنعت گردشگری قاره آفریقا خبر داده بودند، بیماری مرگبار ابولا گردشگران را از قاره سیاه  فراری داده است.

در حال حاضر بیشتر کشورهای غرب آفریقا بویژه گینه ، لیبریا و سیرالئون و آفریقای جنوبی و کنیا در جنوب این قاره بیشترین صدمات را از این شیوع ابولا دیده اند که در این میان صدماتی که این بیماری مرگبار به صنعت گردشگری دو کشور کنیا و آفریقای جنوبی وارد کرده است بسیار شدید بوده است.

کنیا و آفریقای جنوبی و مصر در طی دهه های اخیر سه مقصد گردشگری قاره سیاه بوده و در حال حاضر با شیوع ابولا تعداد گردشگران کنیا و آفریقای جنوبی در برخی مناطق بویژه در مناطق طبیعت گردی کاهش چشمگیری یافته و ضریب اشغال هتلها نیز در مناطق مختلف این دو کشور 20 تا 70 درصد کاهش یافته است.

کاهش چشمگیر گردشگران دو مقصد اصلی گردشگری قاره سیاه در شرایطی روی می دهد که  طی سال‌های اخیر تعداد گردشگران آفریقا چشمگیری یافته و این قاره تنها در سال در سال گذشته میلادی  میزبان حدود 260 میلیون گردشگر بود که از رشد سه درصدی نسبت به سال 2012 حکایت دارد.

کنیا و آفریقای جنوبی طی دهه های اخیر از مقاصد اصلی طبیعت‌گردی آفریقا محسوب بوده و هرساله میزبان میلیونها طبیعت‌گرد هستند که برای دیدن برای دیدن جنگل‌های بکر و دست‌نخورده و گونه‌های مختلف حیوانی مانند فیل‌ها، شیرها و زرافه‌ها به کنیا و آفریقای جنوبی سفر می‌کنند.

در همین حال بیشتر از مدتی قبل خطوط معتبر پروازی جهانی از جمله بریتیش ایرویز و ایرفرانس نیز پروازهای خود را به کشورهای غرب و جنوب آفریقا لغو کرده اند که ادامه این روند میتواند صدمات جبران نا پذیری را به صنعت گردشگری قاره سیاه وارد کند.

تاکنون نزدیک به 5 هزار نفر در سرتاسر جهان بر اثر ابتلا به ابولا جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها