امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121307
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس ایرج حریرچی در مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: دو موضوع را پیگیری کرده‌ایم یکی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس ایرج حریرچی در مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: دو موضوع را پیگیری کرده‌ایم یکی اینکه در وزارت بهداشت از افراد متخصص در مدیریت و آنهایی که تجربه مدیریت دارند استفاده شود.

وی افزود: این قدم مهمی است تا در رده‌های مدیریتی بتوانیم از این تجارب در وزارت بهداشت بهره‌ بگیریم. و موضوع دیگر مدل مدیریت در وزارت بهداشت است به طوری که بسیاری از کشورهای منطقه که مدل مدیریتی‌اشان را بررسی کرده‌ایم مشخص شود که علاوه بر وزیر، دبیر کل هم دارند.

حریریچی گفت:‌ امیدواریم این تجربه را بتوانیم در وزارت بهداشت نهادینه کنیم و آن را صرفنظر از هر شخصی لحاظ کنیم به همین دلیل بر چارت رسمی وزارت بهداشت هم تغییرات را داده‌ایم و این پست را از یک ماه پیش به عنوان قائم مقام وزیر و معاون کل ایجاد کرده‌ایم.

معاون سابق توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: وضعیت این وزارتخانه از نظر تاخیر در پرداخت‌ها مناسب نبود تاخیر در کارانه 4 ماه و در اضافه کار تأخیر 6 ماهه بوده است و تخصیص عمرانی 5 و 10 درصد بود وضعیت دارو نیز برای تخصیص سه بار در شورای عالی بحث شده بود.

حریرچی ادامه داد: وضعیت نیروی انسانی در 4 سال گذشته به جز افراد بازنشسته،استخدام  25 هزار نفر در هر سال بود. به طوری که در این 4 سال 140 هزار نفر به وزارت بهداشت اضافه شده بودند.

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت گفت:‌ هر روز سیستم عادت داشت در نمازخانه و راهرو می‌گفتند فلان فرد را بیاورید در مورد وضعیت تشکیلات دانشگاه‌ها و پروژه‌های عمرانی نیز وارد بحث نمی‌شوم اما وضعیت مناسبی نداشتند.

وی بر ایجاد انضباط در واحدهای وزارتخانه به عنوان یکی از برنامه‌های اجرا شده خبر داد و گفت: در سال 92 وزارت بهداشت بالاترین درصد تخصیص را در 6 سال اخیر از خزانه و سازمان برنامه و بودجه دریافت کرده و جز سه وزارتخانه اول در تخصیص‌ها بوده به طوری که یک هزار و 750 میلیارد تومان گشایش اعتبار داشته است.

حریرچی گفت: در سال 91 کل بودجه ستادی ۱۱۰۰ میلیارد تومان بود در سال 92 رقم افزایش یافت اما امسال بودجه ستادی به همراه یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده هدفمندی یارانه‌ها، پزشک خانواده و یارانه دارو در مجموع 13 میلیارد تومان شده است.

وی ادامه داد: در سال 91 اختیار تولیت را نداشتیم و بودجه‌ای هم نداشتیم اما اکنون هر صحبتی جاری و ساری می‌شود به پشتوانه مالی است.

وی همچنین به احیای نقش برنامه‌ریزی در معاونت توسعه اشاره کرد و گفت: تغییر نگرش در معاونت به همراه انتقال اعتبار و تصمیم‌گیری به معاونت‌های تخصصی از دیگر برنامه‌هایی بود که انجام شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها