امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121313
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، محمد حسینی ظهر امروز در همایش توجیهی کمیته باورهای دینی، بهداشت و سلامت طرح امام رضا(ع) اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، محمد حسینی ظهر امروز در همایش توجیهی کمیته باورهای دینی، بهداشت و سلامت طرح امام رضا(ع) اظهار کرد: این طرح در استان کردستان بسیار موفق عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه طرح امام رضا(ع) در عملی کردن ارتقاء بهداشت، سلامت و پیشگیری موثر واقع شده است، تصریح کرد: این طرح از 11 کمیته مختلف تشکیل شده است که این کمیته‌ها مسئولیت اجرایی کردن برنامه‌ها را در بخش‌های مختلف دارد.

رئیس بیمارستان شهید قاضی سنندج، کمیته باورهای دینی، بهداشت و سلامت را یکی از کمیته‌های این طرح عنوان کرد و ادامه داد: این طرح با همکاری قرارگاه شهید شهرام‌فر، بیمارستان شهید قاضی سنندج و سپاه بیت‌المقدس کردستان اجرایی می‌شود.

حسینی برخورداری از آسایش کامل جسمی و روانی و اجتماعی و نه فقط نبود بیماری‌ها را تعریفی از بهداشت عنوان کرد و ادامه داد: بهداشت علم و هنر پیشگیری از بیماری‌ها، طولانی کردن عمر بشر از طریق ارتقاء دانش و مهارت است.

وی پیشگیری را شناسایی و از بین بردن موقعیت‌های خطرناک یا خطرآفرین اعلام کرد و افزود: باورهای دینی به معنی اعتقاد عمیق و قلبی و فطری به انجام یک فعل یا ترک یک فعل بدون در نظر گرفتن سود و زیان است.

رئیس بیمارستان شهید قاضی سنندج بهداشت را به معنی بهداشت فردی و اجتماعی، محیط، روان و محیط کار عنوان کرد و افزود: بیماری قلبی و عروقی، سرطان، حوادث، بیماری‌های مزمن و اعصاب و روان را از مهم‌ترین و جدی‌ترین بیماری‌هایی که سبب مرگ و میر در جهان می‌شود.

در ادامه این جلسه دبیر کمیته باورهای دینی، بهداشت و سلامت پیشگیری را بهتر از درمان دانست و گفت: پیشگیری می‌تواند به جامعه در امر اقتصاد تاثیرگذار بوده و هم به نفع دولت است.

حجت‌الاسلام عباسی با اشاره به تاکیدات دین اسلام بر رعایت بهداشت و سلامت بیان کرد: نظافت و بهداشت نشات گرفته از دین اسلام است.

وی با بیان اینکه سلامت نعمتی پنهانی است که تا آن را از دست ندهیم قدر این نعمت را نمی‌دانیم، اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم با اجرای این طرح و بکارگیری امکانات موجود بتوانیم صحت و سلامت نیروهای مسلح را در سطح جامعه فراهم کنیم.

دبیر کمیته باورهای دینی، بهداشت و سلامت پیشگیری کمیته آموزش و بهداشت، کمیته باورهای دینی، بهداشت و سلامت را از جمله کمیته‌های این طرح عنوان و خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح امام رضا(ع) با 11 کمیته مختلف در سطح استان در حال اجرایی شدن است.

انتهای پیام/79020/ک30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها