امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121319
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هداوند خانی، رئیس کارگروه پدافند غیرعامل سازمان انتقال خون در مورد این سامانه گفت: آمادگی در برابر حوادث

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هداوند خانی، رئیس کارگروه پدافند غیرعامل سازمان انتقال خون در مورد این سامانه گفت: آمادگی در برابر حوادث غیرمترقبه از وظایف مراکز بهداشتی و درمانی است و یکی از تدابیر سازمان انتقال خون برای رویارویی با شرایط بحران و به منظور کاهش هرچه بیشتر آسیب‌ها و تلفات جانی در حوزه امداد و خونگیری و رساندن آن به مصدومان طراحی این سامانه سیار است.

وی افزود: با توجه به حادثه‌خیز بودن کشور و نوع فعالیت سازمان انتقال خون در شرایط بحران و حوادث غیرمترقبه این سامانه متحرک خونگیری، فرآوری و پخش خون طراحی شده تا در مواقع بحران مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

بر اساس تقسیم بندی کشوری بحران، ایران به 9 منطقه حادثه‌خیز تقسیم شده و یکی از پروژه‌های پدافند غیرعامل راه‌اندازی سامانه متحرک خونگیری، فرآوری و پخش خون است تا در مواقع بحران در این مناطق استفاده شود.

بنابراین گزارش برای گسترش این سامانه مجهز به همه امکانات خونگیری، در استان‌های حادثه‌خیز کشور با همکاری پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مجتمع صنعتی بعثت قراردادی منعقد خواهد شد.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار