امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121325
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش  پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس سراسر کشور، امروز همزمان در بیش ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش  پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس سراسر کشور، امروز همزمان در بیش از 95 هزار مدرسه و مجتمع آموزشی برگزار شد و دانش‌آموزان به منتخبین خود که از میان همکلاسی‌های خود بودند رأی دادند.

مراسم نمادین انتخابات شوراهای مدارس شهر تهران نیز امروز در مدرسه دخترانه دوره اول داور در منطقه 7 برگزار شد.

دانش‌آموزان نامزد با شور و شوق فراوان و با شعارهای «با من می‌توانید به بهترین مدرسه بروید»، «برای آینده‌ای روشن به من رأی بدهید»، «ادعا نمی‌کنم که بهترین هستم؛ اما خرسندیم که بهترین ما را برمی‌گزینند»و ...، در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی شرکت کردند.
در بدو ورود به مدرسه دخترانه داور، شور و شوق وصف ناشدنی بین دانش آموزان مشاهده کردیم؛ صندوق اخذ رأی در جایگاه ویژه قرار داده شده بود و دانش‌آ‌موزان هر یک با همکاری مسئولین مدرسه کارهای لازم را انجام می‌دادند و تعرفه‌های انتخابات مانند انتخابات رایج در کشور در دست برگزار کنندگان انتخابات که همگی از دانش‌آموزان هستند قرار داشت و دیگر دانش‌آموزان نیز کارت دانش‌آموزی در دست به نوبت آرای خود را به صندوق انداختند.

به میان دانش‌آموزان رأی دهنده و نامزدهای انتخابات شورای دانش‌آموزی این مدرسه رفتیم و نظرات آنها را جویا شدیم.

آنیاز اندرز، دانش‌آموز کلاس هفتم اظهار داشت: همیشه دلم می‌خواست در کمیته ورزش و بهداشت مدرسه حضور پیدا کنم و در وضعیت ارائه این خدمات تغییر به وجود آورم.

وی ادامه داد: مدرسه ما یک مدرسه دولتی خوب است؛ اما با حضور در این انتخابات و نامزد شدن می‌خواهم با کمک اعضای شورا و والدین و جمع‌آوری بودجه برای خانواده‌هایی که توانایی مالی بالاتری دارند امکانات بهتری به خصوص امکانات ورزشی فراهم کنیم.

اندرز افزود: در زمینه بهداشت نیز می‌خواهم آینه، چوب‌لباسی و مایع دستشویی برای مدرسه تهیه کنم و فکر می‌کنم 50 درصد دانش‌آموزان به بنده رأی دهند.

این دانش‌آموز نامزد شورای دانش‌آموزی خاطر نشان کرد: مزیت و سود حضور در انتخابات این است که وقتی عضو شورا می‌شویم و فردی لایق انتخابات می‌شود، امکاناتی فراهم می‌کند که سود آن علاوه برای خودمان برای دانش‌آموزان نیز بهره و سود به همراه دارد.

مریم صدر دانش‌آموز کلاس هفتم، نیز هدف از نامزد شدن در انتخابات شورای دانش‌آموزی را مشارکت در کارهای فرهنگی، هنری و ورزشی مدرسه برشمرد و گفت: بنده به دلیل اینکه در کارهای هنری و نقاشی تبحر دارم احساس می‌کنم می‌توانم در این زمینه مفید باشم و برای  شرکت در انتخابات با والدین و یکی از معلمانم مشورت کردم.

صدر افزود: انتخابات شوراها برای آینده ما مفید است و از مسئولین انتظار دارم در این راه ما را کمک و راهنمایی کند.

پریسا حسینی دانش‌آموز کلاس هشتم، یادآور شد: احساس کردم می‌توانم با شرکت در انتخابات و رقابت با دیگران در بهبود وضعیت مدرسه مانند تنوع در برنامه‌های صبحگاه، زنگ تفریح و برگزاری اردوها و رفع مشکلات درسی موثر باشم.

نسترن کراهی دانش‌آموز کلاس هفتم، گفت: با شرکت در شوراها می‌خواهم رابط دانش‌آموزان و مسئولین باشم و نظرات دانش‌آموزان را به مسئولین برسانم و ارزش‌ها و باورهای دینی‌مان را تقویت کنیم و اوقات فراغت بهتری داشته باشیم.
محدثه کورانی، یکی از شرکت‌کنندگان در انتخابات دانش‌آموزی تصریح کرد: با توجه به شناختی که از این دانش‌آموزان داشتم احساس کردم دانش بهتری نسبت به بقیه دارند و آن افراد را انتخاب کردم و معتقدم عقل‌ها وقتی در کنار هم قرار می‌گیرد تصمیم خوب و بهتری گرفته می‌شود.

فاطمه آقاسیان گفت: معیارم در انتخاب افراد این است که فردی انتخاب کنم که به قول و وعده‌ای که می‌دهند عمل کند و کارهای وعده داده شده را انجام دهد.

آتنا شاهدائی، هدف از شرکت در انتخابات و نامزد شدن را مسئولیت‌پذیری دانست و گفت:‌ سعی دارم به خواسته‌های دانش‌آموزان گوش دهم و برنامه‌های خود را عملیاتی کنم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها