امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121335
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، «اسلام کریم‏‌اف» رئیس جمهور ازبکستان در جریان سفر رسمی خود به ترکمنستان در ملاقات ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، «اسلام کریم‏‌اف» رئیس جمهور ازبکستان در جریان سفر رسمی خود به ترکمنستان در ملاقات با همتای ترکمنی خود، ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: جهان امروز مدتها است که از فضای تک قطبی فاصله گرفته و این فرایند ادامه خواهد داشت.

وی گفت: من از آن کسانی که به اصطلاح، سیاست جهانی را تعیین می‏‌کنند، دعوت می‏‌کنم تا لحظه‌ای توقف کرده و در مورد کارهای خود فکر کنند که عاقبت این اعمال به کجا ختم می‌شود.

رئیس جمهور ازبکستان گفت: در فرایندی که در واقع همه چیز در حال تغییر است، نباید از خط قرمز عبور کرد، مهم‌ترین نکته حفظ توازن است در غیر این صورت درگیری‏‌ها و یا اختلاف نظرهای عادی و کوچک به تشنج و سپس به درگیری‏‌های بزرگ و در نهایت به جنگ تبدیل می‏‌شوند، در چنین شرایطی کنترل به سختی صورت می‌گیرد.

رئیس جمهور ازبکستان با تشریح دیدگاه‏‌های خود در ارتباط با فرایندهای فعلی جهانی و نقش ابرقدرت‌ها در آن هشدار داد: به عواقب اقدامات خود فکر کنید تا فردا برای پیشگیری و یا توقف اقداماتی که شروع کرده‌اید، دیر نباشد.

وی افزود: در شرایطی که ما در آن زندگی می‏‌کنیم، متاسفانه تشنج ژئوپلتیک و ژئو‌استراتژیک جهان افزایش یافته‌ و بر اقتصاد تمام کشورهای جهان تاثیر منفی گذاشته است.

وی افزود: فرض کنید اگر فرد یا کشوری از خط قرمزهای بین‌المللی عبور و از سلاح‌های غیر متعارف استفاده کند، عاقبت وی چه خواهد شد؟

وی تصریح کرد: باید لحظه‌ای تامل کرد و با نگاه به گذشته از تصمیمات تشنج آمیز جلوگیری کرد که دیگر فرصتی برای جبران آن نیست.

رئیس جمهور ازبکستان به منظور انجام سفر رسمی به عشق‏‌آباد سفر کرد و پس از مذاکرات با همتای ترکمنی خود و امضا 5 سند همکاری دوجانبه، نخستین ساعت بامداد امروز عشق‌‏آباد را به مقصد تاشکند ترک کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها