امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121336
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه آمریکایی «وترنز نیوز» اخیرا طی تحلیلی درباره انتخابات آتی ریاست جمهوری برزیل نوشت:

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه آمریکایی «وترنز نیوز» اخیرا طی تحلیلی درباره انتخابات آتی ریاست جمهوری برزیل نوشت: موسسات مردم نهاد همچون «یوسیاد» با اعضای خود در تماس مدام با سفارتخانه آمریکا و واحد مشاوره‌ای آن در برزیل هستند.

بر اساس این گزارش، بخش اطلاعاتی این موسسات مردم نهاد در فعالیت برای از اعتبار انداختن مشروعیت دولت «دیلما روسف»رییس جمهور کنونی برزیل برآمده و دروغ پراکنی درباره بی‌کفایتی روسف در این کشور به هر وسیله‌ای مشاهده می‌شود.

  اخیرا  2هزار فعال سیاسی ، اندیشمند و هنرمند برزیلی  بیانیه‌ای را مبنی بر خصمانه بودن اعمال آمریکا به هدف ممانعت از پیروزی دیلما روسف و پیروزی وی در انتخابات امضا کردند.

این گزارش می‌افزاید،«آیسیو نوس» رقیب انتخاباتی خانم روسف تحت تاثیر مستقیم آمریکا قرار دارد و ابزار دست واشنگتن می‌باشد. در همین رابطه آمریکا هرچه در توان دارد بکار می‌برد تا نامزد انتخاباتی مورد علاقه خود برنده شوند.

در بخش پایانی این گزارش آمده است: منابع اطلاعاتی و تبلیغاتی سیا همگی در حمایت از نوس هستند و سناریوی وقوع انقلاب رنگی در برزیل محتمل است.

گفتنی است، با وجود تقلاهای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و موسسات مردم نهاد بر اساس نتایج به دست آمده دیلما روسف با کسب 41.59 درصد و آیسیو نوس با کسب 33.55 درصد از آرا، 2 نامزد برگزیده در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری برزیل معرفی شدند که به دلیل به حد نصاب نرسیدن میزان آرا این رقابت به دور دوم کشیده شد.

طبق آخرین نظرسنجی‌های انجام شده پیرامون احتمال پیروزی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برزیل، روسف با کسب 6 تا 8 درصد رای بیشتر نسبت به رقیب خود نوس در دور دوم انتخابات پیروز خواهد شد.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار