امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121337
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از آنکه مقامات ارشد آمریکایی از دیدار با «موشه یعلون»‌ خودداری کردند، یعیر لاپید با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از آنکه مقامات ارشد آمریکایی از دیدار با «موشه یعلون»‌ خودداری کردند، یعیر لاپید با اشاره به اهمیت روابط تل‌آویو با واشنگتن، خواستار ترمیم روابط این رژیم با آمریکا شد.

به نوشته روزنامه «تایمز اسرائیل»، «یعیر لاپید» امروز (شنبه) با پذیرش اینکه اسرائیل پایین‌ترین سطح روابط خود با آمریکا را تجربه می‌کند، اظهار داشت که « با آمریکایی‌ها بحران داریم و با آن باید مانند یک بحران برخورد کنیم نه این تظاهر کنیم هیچ بحرانی وجود ندارد».

وی روابط رژیم صهیونیستی با آمریکا را حیاتی توصیف کرد و گفت که این رژیم باید برای ترمیم این روابط هر کاری انجام دهد.

روز گذشته (جمعه) بود که مقامات ارشد دولت اوباما، در واکنش به تمسخر جان کری، وزیر خارجه این کشور از سوی یعلون، از ملاقات با وی خودداری کردند.

به گفته یک مقام آمریکایی، «جو بایدن» معاون اول، «جان کری» وزیر خارجه و «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی کابینه اوباما مقاماتی بودند که درخواست ملاقات وزیر جنگ صهیونیست‌ها را رد کردند.

موشه یعلون در ماه ژانویه، «جان کری» را عقده‌ای خطاب کرده و گفته بود که وی می‌خواهد در مذاکرات فلسطین و اسرائیل، خود را به عنوان مسیح ناجی معرفی کند؛ یعلون گفته بود که فقط جایزه صلح نوبل می‌تواند ما را از شر «کری» خلاص کند.

این منبع آمریکایی گفته که «تنها برای جلوگیری از آسیب دیدن روابط دفاعی آمریکا و اسرائیل، به یعلون اجازه داده شد که با همتای آمریکایی‌اش یعنی چاک هیگل دیدار کند».

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها