امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121338
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی تحریم انتخابات آینده پارلمان و شهرداری‌های بحرین از سوی معارضان این کشور، شماری از

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی تحریم انتخابات آینده پارلمان و شهرداری‌های بحرین از سوی معارضان این کشور، شماری از افرادی که در این رقابت‌ها نام نویسی کرده بودند، رسما از کاندیداتوری کناره گیری کردند. شمار افراد مستعفی از رقابت‌‌های انتخاباتی تا به امروز به 12 تن رسید.

گزارش وبگاه خبری «العهد» حاکی است که انتظار می‌رود که انتخابات آینده بحرین با تحریم بخش عظیمی از مردم این کشور روبرو شود. هم اکنون مردم بحرین به افرادی که برای شرکت در انتخابات آینده نام نویسی کرده‌اند به عنوان فرصت طلب و سود جو می‌نگرند.

این گزارش حاکی است که پس از صدور بیانیه‌ مشترک آیت الله «عیسی قاسم» و شیخ «سید عبدالله الغریفی» از علمای برجسته شیعیان بحرین، روند استعفای نامزدها شدت بیشتری به خود گرفت. پیش از این «عیسی قاسم» و شیخ «سید عبدالله الغریفی» و همچنین «سید جواد الوداعی» از علمای این کشور با صدور بیانیه‌هایی انتخابات آینده را تحریم و فرمایشی اعلام کرده بودند.

بر اساس این گزارش، برخی از حوزه‌های انتخاباتی از کمبود شدید کاندیداها رنج می‌برند به گونه‌ای که در حوزه‌ شمار یک استان «شمالی» تنها یک نفر برای کاندیداتوری در انتخابات شهرداری نام نویسی کرده است.

تا کنون 11 تن از افرادی که در انتخابات آینده نام نویسی کرده بودند، با صدور بیانیه‌هایی ضمن اعلام استعفای خود از مردم عذر خواهی کردند.

به گزارش فارس، با طولانی شدن عمر موج جدید انقلاب ملت بحرین علیه نظام منامه و عدم توجه نظام حاکم به خواسته‌های مردم، جریان‌ها و جمعیت‌های سیاسی این کشور طی سه هفته گذشته موضع روشن خود مبنی بر تحریم انتخابات پارلمانی منامه را اعلام کردند. این تصمیم مخالفان با گام‌های مشابهی از سوی اهالی روستاها و مناطق مختلف این کشور تداوم یافت. اهالی بسیاری از شهرها و روستاهای بحرینی با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای ضمن تاکید بر پیوستن به قطار تحریم کنندگان انتخابات آینده، تاکید کردند که همه کسانی که در انتخابات مذکور شرکت کنند را نیز تحریم خواهند کرد.

آیت الله «عیسی قاسم» مرجع شیعیان بحرین و علامه «سید عبدالله الغریفی» هفته گذشته به مناسبت نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات پارلمانی بحرین، بیانیه‌ای صادر کردند و تاکید کرد که ملت و علما امیدوار بودند که انتخابات پارلمانی آینده مقدمه‌ای جدی برای نجات کشور از بحران باشد... ولی نتیجه احتمالی بر اساس طرحی که برای این انتخابات برنامه ریزی شده است، همه امیدها را بر باد داد و انتظاری جز تقویت روند دردناک سابق و فعلی از آن نمی‌رود

این دو اندیشمند دینی بحرین انتخابات آینده کشورشان را ناامید کننده و هشداری نسبت به آینده تاریک‌تر و ظالمانه‌تر از گذشته خوانده و تاکید کردند: هیچ توجیهی برای مشارکت در آن وجود ندارد و نسبت به لزوم دوری گزیدن همه طرف‌ها از همه مظاهر دشمنی، خشونت و دشنام هشدار می‌دهیم.

جریان وفای اسلامی بحرین نیز روز انتخابات پارلمانی این کشور را «روز سیاه» خواند و در گامی اعتراض آمیز خواستار پوشیدن لباس سیاه توسط مخالفان در روز انتخاب شد.

شیخ علی سلمان  نیز هفته گذشته در واکنش به ثبت نام «میرزا المحاری» مشهور به «ابو نبیل» یکی از اعضای جمعیت متبوعش در انتخابات آینده، در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی «توئیتر» و هشتگ «تحریم انتخابات بحرین» با بیان اینکه (درباره تحریم انتخابات آینده منامه) هیچ گونه مسامحه و سهل انگاری راه ندارد، افزود: قانون جمعیت الوفاق هر کسی که بر خلاف تصمیمات این نهاد گام بردارد را برکنار می‌کند.

از طرفی دیگر شیخ «حسین الدیهی» معاون دبیر کل جمعیت الوفاق نیز گفت: سرنوشت هر شخص وابسته به جمعیت الوفاق که در انتخابات شرکت کند، برکناری خواهد بود. این تصمیم اتخاذ شده است.

ساعتی پس از انتشار این خبر، المحاری با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به عدم استقبال جو مردم و فشارهای خانواده‌اش، به صورت رسمی از رقابت‌های انتخاباتی کناره گیری می‌‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها