امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121340
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 6
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پلیس نیویورک به زودی ابزارالات الکترونیکی با فناوری بالا به ارزش 160 میلیون دلار دریات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پلیس نیویورک به زودی ابزارالات الکترونیکی با فناوری بالا به ارزش 160 میلیون دلار دریات می‌کند که به وسیله این ابزار می تواند اثرانگشت‌های مظنونین را اسکن و پردازش کند و هویت مظنونین را مورد تأیید قرار دهد.

طبق این گزارش، هزینه تهیه این ابزارالات و تجهیزات پلیس نیویورک قرار است از جریمه بانک‌هایی که آمریکا آنها را به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران، کوبا و سودان جریمه کرده است، پرداخت شود.

نیویورک‌پست گزارش کرد که پلیس نیویورک می‌تواند از طریق این ابزارالات جدید، در گوشه‌ای از خیابان شهر نیویورک‌، اثر انگشت افراد را بگیرد.

بانک پاریباس فرانسه از جمله بانک‌هایی است که آمریکا آن را به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران جریمه کرده است. این بانک متهم است با کشورهای تحت تحریم آمریکا نظیر کوبا، سودان و ایران پس از اعمال تحریم ها، مبادلات تجاری داشته است.

پس از بازرسی های صورت گرفته از بالغ بر 100 میلیارد دلار مبادلات تجاری این بانک با دیگر کشورها، مشخص شد 30 میلیارد دلار آن با کشورهای تحت تحریم آمریکا بوده است به همین منظور با آمریکا به توافق رسید که مبلغ 8.83 میلیارد دلار جریمه بپردازد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها