امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121348
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «یوسف نورستانی» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در نشست خبری اعلام کرد: تا ساعتی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «یوسف نورستانی» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در نشست خبری اعلام کرد: تا ساعتی دیگر تمام نتایج انتخابات شورای ولایتی این کشور در وب سایت رسمی این کمیسیون منتشر خواهد شد.

نورستانی در ادامه افزود: در انتخابات شوراهای ولایتی 2591 کاندیدا حضور داشت و 6 میلیون و 972 هزار و 9 نفر شرکت کرده بودند.

به گفته وی، آمار مجموعی کاندیداهای پیروز در این انتخابات 458 نفر بوده که 361 نفر آن مرد و 97 نفر دیگر آن زن است.

وی تأکید کرد: بیشترین آرای کاندیدای مرد 21 هزار و 420 رأی و کمترین آرای کاندیدای مرد 2 رأی بوده و بیشترین آرای کاندیدای زن 9 هزار و 409 رأی و کمترین آرای کاندیدای زن 124 رأی بوده است.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در این نشست خبری از تمام کاندیداهای شوراهای ولایتی خواست تا به تصمیم این کمیسیون احترام گذاشته و فرهنگی شکست‎پذیری در انتخابات‎ها را نهادینه کنند.

نورستانی همچنین تأکید کرد: این کمیسیون برگه‎های نتایج این انتخابات را در 30 اردیبهشت به کمیسیون شکایات انتخاباتی فرستاده و در 18 مهر تصمیم‌های آن کمیسیون را که بعد از 4 ماه و 19 روز می‎شود را دریافت کرده است.

وی با تأکید براینکه با توجه به شرایط کنونی افغانستان نمی‎توان انتخابات را به صورت 100 درصد شفاف برگزار کرد، گفت: توزیع شناسنامه‎های هوشمند می‎تواند جلو انجام تقلب را بگیرد.

وی در این نشست همچنین تصریح کرد: هیچ مرکز خیالی رای دهی وجود نداشته و آمار رأی‎دهندگان نیز بالغ بر 8 میلیون و 109 هزار نفر بوده است.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در پایان اعلام کرد: این کمیسیون مصمم به برگزاری تمام انتخابات‎های است که در قانون اساسی این کشور ذکر شده باشد.

انتخابات شوراهای ولایتی افغانستان در 16 فروردین همزمان با انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار شده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها