امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121354
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «کامرسانت»، روز جمعه «دمیتری راگوزین» معاون نخست وزیر روسیه و «اسماعیل

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «کامرسانت»، روز جمعه «دمیتری راگوزین» معاون نخست وزیر روسیه و «اسماعیل اسماعیل» وزیر دارایی سوریه نشست کمیسیون بین دولتی روسیه و سوریه در زمینه همکاری‌های دوجانبه تجاری-بازرگانی و علمی-فنی را برگزار کردند.

توافقات چندان مهمی در این نشست صورت نگرفت: طرفین در این نشست به بررسی مشارکت دو کشور با توجه به اعمال تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا، همکاری‌ها در عرصه کشاورزی و انرژی پرداخته و چند سند همکاری امضاء کردند. موضوع اعطای اعتبار مالی یک میلیارد دلاری روسیه به دمشق هم مطرح شد، وی طبق گفته‌های راگوزین، «این مسئله نیاز به کار و بررسی بیشتر دارد».

سفر هیئت دولتی سوری به شهر سوچی روسیه، جنبه در پاسخ به سفر هیئت روسی انجام گرفت. در ماه مه سال گذشته معاون نخست وزیر روسیه به دمشق سفر کرده و در جریان آن نه تنها با مقامات دولتی، بلکه با شخص «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه نیز دیدار نموده بود. مذاکرات قبلی برای مقامات دمشق بسیار پرسود بود و یکی از مهمترین توافقات صورت گرفته، موافقت طرف روسی با اعطای اعتبار مالی به ارزش 240 میلیون یورو برای حل و فصل مشکلات اجتماعی این کشور بود که از این مبلغ، 49 میلیون یورو آن وام بلاعوض بود.

به نوشته این روزنامه، این مسئله به درخواست رسمی دولت سوریه صورت گرفته و مقامات مسکو هم با دست و دلبازی با آن موافقت کردند. ولی درخواست اعتبار مالی دیگری از سوی مقامات دمشق، اینبار در شرایط دشوارتری صورت گرفته است: هر دو کشور تحت اعمال تحریم‌های غربی قرار دارند، البته در سطح بین دولتی قادر هستند تا میزان مبادلات بازرگانی و همکاری‌های دوجانبه را افزایش دهند.

بر اساس اطلاعات کامرسانت، مقامات مسکو از قبل از قصد دولت سوریه برای دریافت وام قابل توجه یک میلیارد دلاری از روسیه آگاه بودند. راگوزین در پایان نشست روز گذشته در این رابطه اعلام کرد که مسئله اعطای وام نیازمند بررسی و کار بیشتر است.

معاون نخست وزیر روسیه افزود: «کاملا واضح است که تحقق طرح‌های بزرگ اقتصادی در زمینه انرژی و تولیدی نیازمند تامین مالی سنگین است و دو کشور در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی و تامین مالی طرح‌های مشترک به مذاکرات خود ادامه خواهند داد.»

به عقیده راگوزین، همکاری‌های اقتصادی بین روسیه و سوریه، گام بزرگی در راه مبارزه ملت سوریه برای استقلال و حاکمیت و حفظ و تقویت کنترل کشور خویش است و در این راستا مقامات مسکو حمایت کامل خود را از تلاش‌های دولت سوریه نشان خواهد داد. 

معاون نخست وزیر روسیه همچنین تلاش‌های دولت سوریه برای تامین امنیت کشور و مبارزه با گروه‌های تروریستی را تحسین کرده و یادآور شد که پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست‌جمهوری بر روند تحکیم امنیت و ثبات سوریه تاثیر مثبت داشته است.

نشست بعدی کمیسیون بین دولتی روسیه و سوریه در سال 2015 و در دمشق برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها