امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121355
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه مداخله جویانه خود اعلام داشت: ما اعدام «ریحانه جباری» که ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه مداخله جویانه خود اعلام داشت: ما اعدام «ریحانه جباری» که متهم به کشتن یک مرد بود را محکوم می‌کنیم.

وزارت خارجه آمریکا در ادامه بیانیه مداخله جویانه خود مدعی شد که ریحانه جباری این اقدام را در دفاع از خویش در تجاوز جنسی مرتکب شده بود.
در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: ما به جمع افرادی که خواستار اجرای قوانین قضایی منفصانه در ایران تحت لوای قانون هستند، می‌پیوندیم.
وزارت خارجه آمریکا مدعی بی‌توجهی مقام‌های ایرانی به در خواست‌های بین‌المللی در این زمینه شد.

وزارت خارجه انگلیس نیز  روز شنبه در تازه‌ترین مداخله‌جویی خود در مسائل ایران، با صدور بیانیه‌ای به اعدام ریحانه جباری واکنش نشان داده و از این بابت ابراز نگرانی و تأسف کرد.

در بیانیه «توبیاس الوود» معاون امور خاورمیانه وزارت خارجه انگلیس آمده است: «بریتانیا قویا مخالف استفاده از مجازات مرگ است. من از استفاده از این مجازات علیه ریحانه جباری، که سوالاتی در مورد بررسی پرونده‌اش وجود داشت، نگران و متاسف هستم».

الوود در حالی مدعی عدم رسیدگی مناسب به پروند خانم جباری شده که دادسرای تهران امروز پس از اجرای حکم قصاص، شرحی از پرونده‌ی قضایی نامبرده را منتشر کرد. در پایان بیانیه وزارت خارجه انگلیس عنوان شده است که «اقداماتی نظیر این، به اعتمادسازی ایران با جامعه بین‌المللی، کمکی نمی‌کند. من به ایران توصیه می‌کنم که وقفه‌ای در روند اجرای تمامی احکام اعدام، ایجاد کند».
  انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها