امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121356
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خالد بحاح نخست وزیر یمن نخست وزیر یمن امروز ترکیب کابینه جدید این کشور را اعلام کرد که ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خالد بحاح نخست وزیر یمن نخست وزیر یمن امروز ترکیب کابینه جدید این کشور را اعلام کرد که براین اساس 6 وزارتخانه به جنبش انصار الله رسیده است.

این درحالی است که عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصار الله روز گذشته در سخنانی در جمع نمایندگان قبایل این کشور تاکید کرد که این جنبش در دولت حضور نخواهد یافت.

روز گذشته یک مقام یمنی هم خبر داده بود که 6 وزارتخانه دادگستری، برق، نفت، فرهنگ، آموزش و پرورش و خدمات اجتماعی به جریان انصار الله اختصاص می‌یابد.(جزئیات بیشتر)

براین اساس 9 وزراتخانه نیز در اختیار حزب کنگره ملی به این شرح قرار گرفته است؛‌ اداره امور محلی، رسانه، بهداشت، شیلات، حقوق بشر، جهانگردی، جوانان و دو وزراتخانه امنیتی.
 

* ادعای اختصاص 6 وزارتخانه برای جنبش انصارالله/ انصارالله: ما در دولت مشارکت نمی‌کنیم
 

ائتلاف «اللقاء المشترک» (متشکل از 6 حزب) هم در این میان توانسته به وزارتخانه‌های؛ برنامه ریزی، حمل و نقل، اوقاف، آموزش عالی، آب، یمنی‌های مقیم خارج و دو وزرات امنیتی برسد و همچنین جنبش جنوب نیز به وزرات آموزش، خدمات عمومی، مخابرات، صنعت و بازرگانی و امور حقوقی رسید.

این در حالی است وزارت‌ دفاع، کشور، اقتصاد و خارجه همچنان زیر نظر رئیس جمهور فعالیت خواهند کرد.

عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن، روز دوشنبه (28 مهر، 20 اکتبر) در نخستین دیدار با خالد بحاح، نخست وزیر جدید این کشور و هیأت مشاوران دولت، درباره کابینه جدید با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

رئیس جمهور یمن چندی پیش خالد بحاح، وزیر نفت پیشین این کشور  را رسما مامور تشکیل کابینه دولت وحدت ملی کرد. بحاح پس از موجی از اعتراضات داخلی عیله دولت صنعا که انصارالله آنر ا رهبری می‌کرد به سمت نخست وزیری برگزیده شد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها