امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121361
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مولود چاوش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه امروز گفت که دولت متبوعه‌اش از ارتش آزاد سوریه و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مولود چاوش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه امروز گفت که دولت متبوعه‌اش از ارتش آزاد سوریه و نیروهای پیشمرگه کرد در جنگ با داعش حمایت می کند؛ وی‌ هم‌چنین گفت که داعش و شاخه سوری «پ‌ک‌ک» (پی.‌وای.‌دی) برای مردم سوریه نمی‌جنگند.

ارتش آزاد سوریه یک گروه تروریستی است که در شعله‌ور شدن جنگ داخلی در سوریه سهم به سزایی داشت؛ مرکز اصلی فرماندهی این گروه در ترکیه بود و در مذاکرات ژنو (میان گروه‌های معارض و دولت سوریه) هم این گروه حضور فعالی داشت.

ارتش آزاد اما پس از ظهور النصره و علی‌الخصوص با سربرآوردن داعش و تحت تأثیر منفی اختلافات داخلی بر سر مسائل مالی، ابتکار عمل را از دست داد و در ماه‌های اخیر عملاً خبری از این گروه در رسانه‌ها منتشر نمی‌شد.

بر اساس خبر آناتولی، وزیر خارجه ترکیه در ادامه تلاش برای مطرح کردن مجدد ارتش آزاد، به درگیری نیروهای این گروه با داعش در کوبانی پرداخت و گفت که «ارتش آزاد تنها گروه مسلحی است که برای همه مردم سوریه می جنگد؛ این گروه با داعش و پ‌ک‌ک فرق دارد.»

«پ‌ک‌ک» نیز یک گروه تروریستی است که در فهرست سازمان‌های تروریستی ترکیه و آمریکا قرار دارد و شاخه سوری آن با نام «پ‌وای‌د» در سوریه می جنگد.

چاووش اوغلو در توصیف شباهت‌های «پ‌وای‌د» و داعش گفت که این دو گروه در پی کنترل بخش‌های خاصی از منطقه و تصاحب منابع غنی منطقه هستند.

وزیر خارجه ترکیه به تفاوت‌های نیروهای کرد مقابله‌کننده با داعش هم پرداخت و گفت که نیروهای پیشمرگه نیروی امنیتی منطقه کردستان عراق است که در قانون اساسی این کشور هم به رسمیت شناخته شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها