امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121365
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمد محمودیان» رئیس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره که به تازگی جانشین سید مجتبی امانی ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمد محمودیان» رئیس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره که به تازگی جانشین سید مجتبی امانی شده در گفت‌وگو با پایگاه خبری بوابة الاهرام با اشاره به اینکه تهران خواستار همکاری با قاهره در همه زمینه‌هاست، گفت: تهران در این راستا گام‌هایی برداشته و منتظر گام‌هایی از سوی قاهره برای به جریان افتادن همکاری‌ها در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و گردشگری است.

محمودیان با اشاره به اینکه ایران آمادگی دارد در حوزه‌های مختلف اقتصادی از جمله برق و انرژی‌های نوین از جمله انرژی صلح آمیز هسته‌ای با مصر همکاری کند، تصریح کرد که باز شدن چشم انداز جدید همکاری اقتصادی و تجاری میان دو کشور به سود مردم ایران و مصر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ایران از هیچ گروه سیاسی در مصر حمایت نمی‌کند و با منتخب مردم از طریق صندوق‌های رای تعامل دارد نه افراد و جماعت‌ها اظهار داشت که ایران با دولت قاهره ارتباط برقرار خواهد کرد و قصد دخالت در امور داخلی هیچ کشوری را ندارد.

 محمودیان با اشاره به اینکه ایران به دنبال مسائل مذهبی و طایفه‌ای آنگونه که برخی طرفها از جمله آمریکا و اسرائیل ادعا دارند، نیست تصریح کرد که هدف از این ادعاها تخریب روابط تهران با کشورهای منطقه هستند.

وی با رد ادعاها درباره اینکه روابط تهران و قاهره از کانال کشورهای حاشیه خلیج فارس هماهنگ می‌شود تاکید کرد که ایران و مصر دو کشور بزرگ هستند که برای تصمیم‌گیری مستقلند و دارای تاریخی کهن و وزنی منطقه‌ای هستند.
دو روز قبل هم رئیس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره در گفت‌وگو با روزنامه «الاهرام» گفته بود که ایران علاقه‌مند به گسترش روابط با مصر و دیگر دولت‌های اسلامی در زمینه‌های مختلف است و مواضع ایران و مصر در مورد مسئله سوریه و عراق مشترک و نزدیک به هم است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها