امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121369
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از عاروتص‌شوا،  «یووال اشتاینیتز» وزیر اطلاعات صهیونیست‌ها مدعی است که رأی مثبت

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از عاروتص‌شوا،  «یووال اشتاینیتز» وزیر اطلاعات صهیونیست‌ها مدعی است که رأی مثبت پارلمان انگلیس به طرح به رسمیت شناخته شدن دولت مستقل فلسطینی، باعث تشویق تروریسم می‌شود.
وزیر اطلاعات صهیونیست‌ها در خصوص رأی موافق 274 نماینده پارلمان انگلیس به طرح به رسمیت شناخته شدن دولت مستقل فلسطینی گفت که این کار یک پیام خیلی غلط را مخابره می‌کند. وی گفت که «من می‌دانم هدف مطرح‌کنندگان این طرح چیز دیگری بود ولی ظاهر اینکار آنگونه است که گویا (نمایدگان انگلیسی) توجهی به تشویق حملات تروریستی ندارند.»
اشتاینیتز حتی اینکار را به معنای به محاق بردن صلح با فلسطینی‌ها دانست و گفت که «قطعنامه (به رسمیت شناخته شدن دولت مستقل فلسطینی) مانند کنار گذاشتن صلح است و اینکه بگوییم بیایید بدون توجه به نیازهای امنیتی اسرائیل و بی‌توجه به صلح و امنیت اسرائیل، هر چه که فلسطینی‌ها می‌خواهند به آنها بدهیم.»
پارلمان انگلیس چندی پیش به طرحی «نمادین و غیرالزام‌آور» رأی داد که به موجب آن دولت بریتانیا می‌تواند دولت مستقل فلسطینی را در صورت تشکیل، به رسمیت بشناسد.
فشار افکار عمومی در دیگر کشورهای اروپایی نیز مقامات دولتی و به خصوص رهبران احزاب را به واکنش و اعلام حمایت از تشکیل دولت مستقل فلسطینی واداشته است.
صهیونیست‌ها به شدت از این حرکت سیاسی فراگیر ناراحت هستند.
فلسطینی‌ها چندی پیش طرحی را برای به رسمیت شناخته شدن دولت مستقل خود در میان ملل متحد به سازمان ملل ارائه دادند که در صورت تصویب آن، سازمان ملل متحد از صهیونیست‌ها «خواهد خواست» که تا مرزهای تعیین شده در سال 1967 عقب بروند.
نمایندگان آمریکا در سازمان ملل با تلاش بسیار، رأی گیری در خصوص این طرح را تا اوایل سال 2015 میلادی به تعویق انداختند ولی فلسطینی‌ها اصرار دارند که تکلیف این مورد هر چه زودتر مشخص شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار