امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12137
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، این تفاهم‌نامه با هدف ایجاد فضای تعاملی بین سازمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، این تفاهم‌نامه با هدف ایجاد فضای تعاملی بین سازمان مدیریت صنعتی و دانشگاه صنعتی شریف و استفاده مطلوب از امکانات موجود دو نهاد و نیز شناسایی زمینه‌های همکاری و به‌کارگیری توانایی‌های علمی و تخصصی به صورت مشترک امضا شد.

در این جلسه که در دانشگاه صنعتی شریف و با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و معاونان سازمان و نیز رییس دانشگاه صنعتی شریف و معاونان این دانشگاه برگزار شد،

علی کرمانشاه، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی اظهار داشت: سازمان مدیریت صنعتی از چند ماه پیش همکاری با دانشگاه صنعتی شریف را آغاز کرد و در قالب تفاهم‌نامه می‌تواند به این همکاری توسعه بیشتری دهد.

وی ادامه داد: سازمان مدیریت صنعتی 50 سال قدمت دارد و در واقع سازمانی با ماموریت ارتقای مدیریت با رویکرد صنعتی شکل گرفته که از طریق آموزش حرفه‌ای، مشاوره و تحقیق و همچنین توسعه صنعت مشاوره، یاری‌رسان کشور بوده و اولین نتیجه کار آن، تأسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است.

وی افزود: امروز چالش‌هایی فراروی مدیریت جهانی و مدیریت در کشور وجود دارد و سازمان مدیریت صنعتی باید ظرفیت بالایی در ارایه راهکار و گذر از آن داشته باشد.

کرمانشاه اظهار داشت: دانشگاه صنعتی شریف هم تاکنون به ظرفیت مدیریت صنعتی در کشور کمک‌های قابل توجهی کرده که نتایج و آثار آن در حوزه صنعت قابل مشاهده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی تأکید کرد: توسعه مدیریت نوین دانشگاه‌ها و دانشگاه‌های کارآفرین که مسایل اقتصادی کشور از آن استخراج می‌شود و موضوعاتی مثل کمبود بودجه که دانشگاه‌ها می‌توانند برای آن راهکارهای اجرایی در نظر بگیرند از جمله مواردی است که می‌تواند نتیجه این همکاری باشد.

وی اظهار داشت: امیدواریم مراکز دانش‌بنیان از ساختمان سازمان مدیریت صنعتی در جام جم تا دانشگاه شریف به هم متصل شوند.

به گفته کرمانشاه، این تفاهم‌نامه به کارهایی که بین دو نهاد تا کنون صورت گرفته، رسمیت میدهد و در آینده، نوآوری‌هایی که بین صنعت و دانشگاه باید اتفاق بیفتد، در این مسیر شکل خواهد گرفت.

وی با اشاره به ظرفیت‌های سازمان مدیریت صنعتی افزود: فرایند اجرای صد شرکت برتر، جایزه تعالی سازمانی و رتبه‌بندی سازمان‌های نوآور از جمله ظرفیت‌های سازمان مدیریت صنعتی است که فضای همکاری بین صنعت و دانشگاه را فراهم کرده است.

روستا آزاد، رییس دانشگاه صنعتی شریف نیز در این جلسه اظهار داشت: سازمان مدیریت صنعتی از بدو تأسیس فعالیت‌های بسیاری داشته و پتانسیل بالایی برای انجام فعالیت‌های جدید دارد.

وی افزود: دانشگاه صنعتی شریف در حرکتی جدید، نیاز به آموزش‌های کاربردی دارد و آنچه تاکنون به آن پرداخته آموزش‌های نظری با بنیه قوی است. با این وجود در معماری کلان آموزش عالی در کشور چون نقصان‌هایی وجود دارد، در برنامه‌ریزی‌های که با متخصصین و اهل فکر داشتیم به این نتیجه رسیدیم که هویت جدیدی علاوه بر آن چه دانشگاه صنعتی شریف دارد برای آن در نظر بگیریم که در آن آموزش‌ها قدری کابردی‌تر باشد.

وی افزود: این مساله با قرار گرفتن پردیس علوم و فناوری در کنار دانشگاه امکان‌پذیر شده است.

روستا آزاد تصریح کرد: برای مشارکت در حوزه کاربردی و عملگرا، سازمان مدیریت صنعتی، تطابق خوبی با دانشگاه صنعتی شریف دارد که امیدواریم مشارکت با آن کارها و نتایج پرثمری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه صنعتی شریف از فضای فیزیکی موجود بسیار فاصله گرفته و شرکت‌های دانش‌بنیان و پردیس علوم و فناوری و پردیس بین‌المللی شریف در کیش نشان‌دهنده‌ این موضوع است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار