امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121377
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
«محمدعلی احمدی»، معاون والی غزنی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با اشاره به اقدام طالبان به اخاذی و نیز آزار و ...

«محمدعلی احمدی»، معاون والی غزنی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با اشاره به اقدام طالبان به اخاذی و نیز آزار و اذیت مردم در مسیرهای ارتباطی روستاها و مرکز این ولایت، اظهار داشت: طالبان روند رساندن لباس، موادخوراکی، دارو و سایر لوازم و نیازمندی‌های زمستانی به روستاها را با چالش مواجه ساخته‌اند.

وی افزود: اداره محلی ولایت غزنی با توجه به این که طی 2 ماه آینده بسیاری از مسیرهای ارتباطی مناطق سردسیر این ولایت، بر اثر برف‌ و یخ‌بندان شدید مسدود خواهد شد، در تلاش رساندن مواد غذایی، دارو و سایر لوازم به خانواده‌های فقیر و بی‌بضاعت در روستاها اند؛ اما طالبان با ناامن‌سازی این مسیرها می‌کوشند، مانع و مزاحم این روند شوند.

به گفته این مقام محلی ولایت غزنی، طالبان توانایی مسدود سازی این مسیرها را به صورت مداوم ندارند؛ بلکه افراد مربوط به این گروه، هرازگاهی به صورت دسته‌ای از افراد راهزن، در مسیر خودروهای مسافران، به‌وِیژه خودروهای حامل کمک به روستاها، ظاهر شده و در برخی موارد موفق به غارت آن(مواد کمکی) می‌شوند.

احمدی خاطرنشان ساخت: اداره محلی غزنی در داشتن دغدغه کمک‌رسانی به خانواده‌های تُهی‌دست و نیازمند مناطق روستایی سردسیر و دوردست این ولایت تنها نیست؛ بلکه مؤسسات خیریه‌ای نیز در این ولایت وجود دارد که از همین حالا به فکر کاستن از مرارت زندگی روستائیان نیازمند و دست‌گیری آنان در زمستان سرد و سختی است که آنان پیش رو دارند.

معاون والی غزنی، تاکید کرد: متاسفانه در برخی موارد، مواد کمکی مؤسسات خیریه نیز هدف سرقت‌های مسلحانه شبه‌نظامیان طالبان قرار گرفته و به مقصد اصلی خویش نمی‌رسد.

بر اساس اظهارات این مسئول محلی ولایت غزنی، با وجود اقدامات امنیتی از سوی فرماندهی پلیس این ولایت در راستای تامین امنیت مسیرهای ارتباطی، امکان تأمین امنیت این مسیرها به گونه‌ای که مانع هرگونه تحرک طالبان شود، وجود ندارد؛ زیرا این مسیرها خیلی طولانی بوده و تحت کنترل قرار دادن آن‌ها نیازمند ایجاد پاسگاه‌های پرشمار پلیس در بخش‌های مختلف این مسیرها است.

نگرانی از ظلم طالبان و سردی زمستان

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: نزدیکی زمستان و نگرانی از سردی‌ هوا که در راه است، سبب شده که ساکنان روستاهای این ولایت با هدف تهیه خوراک، پوشاک و مواد سوخت مورد نیاز خود، به شهر غزنی مسافرت کنند.

وی افزود: با کشته‌شدن چند نفر از مسافران این مسیرها به دست طالبان در این اواخر، اینک این مسیرها به مسیر مخاطره‌آمیز و مرگ‌باری تبدیل شده است و بایستی هرچه زودتر اقدامی عاجل صورت گیرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار