امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121385
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فیروز» عنوان برنامه ای است که به بررسی زندگی شخصی و هنری و همچنین فعالیت های ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فیروز» عنوان برنامه ای است که به بررسی زندگی شخصی و هنری و همچنین فعالیت های حرفه ای شاعران معاصر انقلاب می پردازد.
نسلی از شاعران که در صنف های مختلف فعالیت می کنند اما پیشه شاعری را هم برگزیده اند و گاه و بیگاه، اشعار آنها در قالب تک بیت های ناب بر سر زبان ها می افتد.
حجت الاسلام زکریا اخلاقی از جمله طلاب استان یزد است که تسلط خوبی هم بر ادبیات کلاسیک و جدید دارد و با تکیه بر تجربیات و تحصیلاتی که در این زمینه داشته، اشعار خوبی را هم منتشر می کند.
حجت الاسلام اخلاقی همچنین از جمله شاعرانی است که طی سال های مختلف و به همراه دیگر شعرا، به محضر رهبر معظم انقلاب می رسند و جدیدترین اشعار خود را قرائت می کنند.
یکی از معروف ترین قطعاتی که زکریا اخلاقی در محضر رهبر معظم انقلاب خواند شعری توحیدی با عنوان «نفحات قدس» با این مطلع بود:
به کدام واژه بخوانمت؛ به کدام واژه نارسا/ به کدام جلوه بجویمت؛ متعالیا و مقدّسا؟
بخش نخست گفت وگو با این شاعر و بررسی زندگی حرفه ای و شعری حجت الاسلام زکریا در قالب برنامه «فیروزه»، شنبه سوم آبان ماه ساعت 19 از شبکه افق به نمایش در می آید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها