امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121393
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 46
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز چهارشنبه هفته گذشته، خبری منتشر شد مبنی بر آنکه یک فرد مسلح به سمت پارلمان کانادا در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز چهارشنبه هفته گذشته، خبری منتشر شد مبنی بر آنکه یک فرد مسلح به سمت پارلمان کانادا در شهر «اتاوا» تیراندازی کرده است.

ساعاتی بعد رسانه‌های غربی فردی به نام «مایکل زهاف بیبیو» را به عنوان عامل این حمله شناسایی کرده‌اند و گفتند که این فرد به تازگی مسلمان شده بود و قصد داشت به سوریه سفر کند و در کنار تکفیری‌های داعش به مبارزه بپردازد.

مقامات کانادایی و صهیونیستی و مقامات کشورهای غربی شروع به واکنش به این اقدام کردند و مسلمان بودن این فرد را برجسته کردند.

با اینحال، مادر این فرد نامه‌ای را روز شنبه (دیروز) به خبرگزاری رویترز ارسال کرده و در ان نوشته است که این شهروند کانادایی که به گفته پلیس با تیراندازی به پارلمان کانادا یک نظامی را کشته است، قصد سفر به عربستان سعودی و نه سوریه را داشته است.

پلیس سلطنتی کانادا روز پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد که مایکل زهاف بیبیو 32 ساله، از «ونکوور» به «اتاوا» سفر کرده بود تا ویزا دریافت کند و به سوریه سفر کند اما «سوزان بیبیو» مادر او می‌گوید که پسرش قصد داشته به عربستان سفر کند.

سوزان می‌گوید: «من می‌خواهم اظهاراتی که از من گفته شده را اصلاح کنم. من هرگز نگفتم که پسرم می‌خواسته به سوریه سفر کند من به طور خاص گفته‌ام که او می‌خواسته به عربستان سفر کند. آنها اظهارات مرا ضبط کرده‌اند، بنابراین تردیدی درباره صحت حرف‌های من وجود ندارد.»

این در حالی است که مقامات پلیس کانادا، زهاف را یک مسلمان افراطی خوانده بودند و یک منبع آمریکایی گفته بود که اخیراً زهاف به اسلام تغییر دین داده بود.

مادر مایکل زهاف می‌گوید: «اکثراً دوست دارند پسر مرا یک تروریست بنامند. فکر نمی‌کنم او عضو یک سازمان باشد یا اینکه از جانب یک ایدئولوژی بزرگ اقدام کرده باشد یا اینکه انگیزه سیاسی داشته باشد. اقدام او از روی یأس بوده است. من درباره افراط‌گرایی شدن او مطمئن نیستم. تردید دارم که او تبلیغات منفی اسلام را دیده باشد. من درباره اینکه او برای مبارزه قصد سفر به سوریه را داشته، تردید دارم.»

کانادا از جمله کشورهایی است که به ائتلاف تحت رهبری آمریکا در خاورمیانه پیوسته است. «استفان هارپر» نخست‌وزیر کانادا پس از تیراندازی اخیر، اعلام کرد این کشور فعالیت‌های خود علیه گروه‌های تروریستی را مضاعف خواهد کرد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها