امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121400
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی صالح‌آبادی در مراسم راه‌اندازی سامانه جدید پس از معاملات به صورت آزمایشگاهی که توسط

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی صالح‌آبادی در مراسم راه‌اندازی سامانه جدید پس از معاملات به صورت آزمایشگاهی که توسط سپرده‌گذاری مرکز اوراق بهادار و تسویه وجوه پیاده‌سازی شده است، اظهار داشت: در مورد راه‌اندازی این سامانه از سپرده‌گذاری مرکزی تشکر می‌کنم، چرا که زحمات بسیاری در این زمینه کشیده شده است.

وی افزود: قرار بود سامانه معاملات و پس از معاملات با هم راه‌اندازی شوند، اما سامانه پس از معاملات با تأخیر راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه اهمیت سامانه پس از معاملات در برخی موارد بیشتر از ساماندهی معاملات است تأکید کرد: متخصصان فنی داخلی با وجود پیچیدگی‌های فراوان با اعتماد به نفس تحریم‌ها را کنار زده و خودشان این سامانه را راه‌اندازی کرده‌اند.

صالح‌آبادی گفت: اهمیت این سامانه در برخی موارد از سامانه معاملاتی بیشتر است و برای راه‌اندازی سامانه پس از معاملات بسیاری از کشورها مورد مطالعه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه سامانه پس از معاملات با بررسی محاسبه سایر کشورها پیاده‌سازی شده است، گفت: در حوزه IT نیروی انسانی خلاق، کار بلد و مشتاق به انجام کار زیادی داریم و سرمایه‌های خوبی در این حوزه وجود دارد.

وی تأکید کرد: این سامانه بسیار ارزان‌تر از نمونه‌های خارجی در کشور تولید شد و به راحتی هم توسعه می‌یابد و محدودیت‌های قبلی را هم در این زمینه نخواهیم داشت.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه روند بین‌المللی شدن بازار سرمایه در گرو توسعه زیرساخت‌های فنی است و هم اکنون 70 درصد تعداد معاملات از بستر آنلاین انجام شود.
صالح‌آبادی با اشاره به اینکه علاوه بر استفاده از سامانه‌های داخلی برای تامین نیازهای بخش‌های مختلف از سامانه‌های خارجی هم استفاده خواهید کرد، گفت: سازمان بورس توسعه IT را یکی از اولویت‌های مهم کاری خود قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه با توجه به نیاز روز، در آینده معاملات الگوریتمی هم راه‌اندازی خواهد شد، گفت: برخی سرمایه‌گذاران امکان دارد، برای خرید یا فروش خود استراتژی تعیین کرده باشند که از این جهت سامانه‌ای برای معاملات الگوریتمی هم طراحی خواهد شد.
وی افزود: یکی از مباحث مهم در این نوع از معاملات، محرمانگی اطلاعات است و باید امنیت آن به طور کامل برطرف شود.
صالح‌آبادی در مورد سامانه جدید پس از معاملات و امکانات موجود در آن تاکید کرد: این سامانه تا پایان سال در کنار سامانه قدیمی فعالیت خواهد کرد و از سال آینده سامانه قدیمی جای خود را به سامانه جدید پس از معاملات خواهد داد.
وی با اشاره به اینکه با رفع محدودیت با توافقات بین‌المللی ورود سرمایه‌گذار خارجی هموار خواهد شد، گفت: یکی از مهمترین زیرساختهای لازم برای ورود سرمایه‌گذار خارجی، راه‌اندازی سامانه جدید معاملاتی و پس از معاملات بود.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها