امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121405
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دکتر «راشد الراشد» از رهبران برجسته جمعیت «العمل الاسلامی»، شیخ «سید مرتضی السندی» از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دکتر «راشد الراشد» از رهبران برجسته جمعیت «العمل الاسلامی»، شیخ «سید مرتضی السندی» از اعضای برجسته جریان «الوفاء الاسلامی» و شیخ «عبدالله صالح» معاون دبیر کل جمعیت عمل اسلامی بحرین صبح یکشنبه (امروز) با برگزاری نشستی مطبوعاتی در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از طرح برگزار ی«رفراندوم مردمی» در سایه تحریم انتخابات آینده نظام منامه رونمایی کردند.

دکتر راشد الراشد در پاسخ به سوال خبرنگار گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره نحوه و گام‌های عملی برگزاری همه پرسی به منظور تعیین سرنوشت توسط مردم بحرین، با اشاره به رویکرد مشت آهنین حکومت بحرین و حضور نیروهای اشغالگر در خاک این کشور گفت: انقلاب مردمی بحرین با وجود همه عملیات قلع و قمع نظام حاکم و همدستانش، به پیش رفته و ما در آستانه ورود به سال پنجم این انقلاب هستیم. این  همه پرسی همان گونه که انقلاب  (14 فوریه) به مدت چهار سال  با وجود همه مشکلات  و موانع به راه خود ادامه داده، برگزار خواهد شد.

وی افزود:  تا به امروز از تعدادی از گام‌ها و مراحل برگزاری همه پرسی در داخل بحرین اجرا شده است که از آن جمله می‌توانم به اعلام عمومی و مطبوعاتی  این طرح در منامه و همچنین  تشکیل هیئت برگزاری  آن در داخل بحرین، اشاره کنم.

الراشد هیئت برگزاری همه پرسی تعیین سرنوشت در بحرین را متشکل از رئیس و معاون وی  خواند و تاکید کرد که  هیئت برگزاری رفراندوم مدتی پیش با برگزاری یک نشست مطبوعاتی در داخل بحرین این طرح را اعلام کردند. عوامل و کادر اجرایی این طرح در داخل کشور نیز مشخص شده‌اند.

این رهبر برجسته جمعیت عمل اسلامی بحرین تاکید کرد که گام‌های عملی و مراحل بعدی برگزاری همه پرسی در حال برنامه ریزی است و با در نظر داشتن همه موانع و مشکلات موجود در آینده نزدیک اعلام و رسانه‌ای خواهند شد.

وی همچنین از آغاز دوره‌های آموزشی برای کادر برگزار کننده این همه پرسی سخن گفت و افزود: کمیته‌هایی برای برگزاری روند رأی گیری تشکیل شده و در حال طی دوره‌های آموزشی درباره سازوکارهای برگزاری این طرح هستند.

الراشد با بیان اینکه وظیفه و مأموریت هر کدام از کمیته‌های برگزار کننده همه پرسی مردمی بحرین مشخص شده و همه کمیته‌ها آماده ایفای نقش خود هستند، اظهار داشت: در خارج از بحرین بویژه در کشورهایی که اتباع بحرینی حضور دارند، نشست‌های مطبوعاتی مشابهی توسط مخالفان این کشور برگزار و عزم خود برای برگزاری همه پرسی و اخذ رأی اقلیت بحرینی در آن کشورها اعلام می‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه کمیته‌هایی برای نظارت بر روند برگزاری این همه پرسی در حال تشکیل است، افزود: همه این مراحل در سایه حضور نیروهای اشغالگر هفت کشور خارجی در بحرین صورت می‌گیرد. این امر به انقلاب مظلوم رنگ و صبغه ویژه‌ای می‌بخشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها