امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121410
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; این تفاهمنامه به امضای علیرضا فیض بخش رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و مدنی مدیرعامل ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; این تفاهمنامه به امضای علیرضا فیض بخش رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و مدنی مدیرعامل سایپا رسید.

براساس تفاهم‌نامه‌ای که به امضای رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت و مدیرعامل سایپا رسید، 60 هزار خودروی فرسوده در مرحله اول با تولیدات گروه خودروسازی سایپا جایگزین می‌شوند که بر این اساس تا پایان امسال 30 هزار خودرو و باقیمانده آن در سال آینده جایگزین می‌شوند.

براساس این گزارش، گروه سایپا خودرو را به شرط اشاره به شرط تملیک به اسقاط کننده خودروی فرسوده می‌فروشد و 50 درصد بهای خودرو را به صورت نقد دریافت کرده و 50 درصد باقیمانده را به صورت وام با سود 19.5 درصد دریافت می‌کند.

این گزارش حاکی است، خودروی فرسوده توسط خودروساز به بهای 2.5 میلیون تومان که از سوی دولت تصویب شده محاسبه می‌شود و حداکثر رأس یک هفته پس از اسقاط خوروی جایگزین تحویل مشتری می‌شود. در این طرح خودروهایی چون تیبا، 131 و وانت پراید به متقاضیان واگذار می‌شود و اولویت با متقاضیانی است که سالهای گذشته خودروی خود را اسقاط کرده‌اند اما موفق به دریافت خودروی جدید نشده‌اند.

براساس این گزارش، بخشنامه عملیات جایگزینی برای خودروهایی که قبلاً اسقاط شده‌اند و در سامانه ستاد سوخت ثبت شده‌اند از سه‌شنبه هفته جاری آغاز خواهد شد و شرکت ساپا تعهد داده است بعد از تعطیلات محرم عملیات اسقاط را آغاز کند.

این گزارش حاکی است، بازگرداندن وام حدوداً بین 3 تا 4 سال پیش‌بینی شده و قسط ماهیانه آن نیز برای گروه ایکس 100 حدود 340 هزار تومان خواهد بود.

متقاضیان اسقاط خودرو می‌توانند پس از صدور بخشنامه در نمایندگی‌های سایپا ثبت‌نام کرده و پس از اعتبارسنجی آنها فرایند اسقاط و دریافت خودروی جدید آغاز خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها