امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121412
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه سلسله نشست‌های تحلیل مسائل ایران و منطقه ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه سلسله نشست‌های تحلیل مسائل ایران و منطقه با بیان اینکه اسلامی که با رهبری امام خمینی (ره) شروع شد بر سه پایه استوار است گفت: این سه رکن عبارتند از اینکه اسلام دین سرزنده است و مندرس نیست. همچنین اسلام دین جامعی است که حتی شامل حکومت هم می‌شود و اسلام مخصوص یک قوم نیست.

وی افزود: در گذشته ایران فقط اهمیتش به دلیل نفتش بود و حتی مستعمره بود ولی در این 35 سال به یک کشور مهمی تبدیل شده است.

لاریجانی درباره پیشرفت ایران اسلامی گفت: از سه بُعد ما پیشرفت بسیار قابل توجهی داشته‌ایم که در منطقه قابل قیاس نیست در توان دفاعی، توان علمی و در تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده‌ایم.

وی به توان علمی و تکنولوژی ایران اشاره کرد و گفت: غرب نمی‌تواند توانمندی انرژی اتمی را از ایران بگیرد و ما حتی می‌توانیم بهتر از این فعالیت‌ها را انجام بدهیم.

وی اظهار داشت: سازوکار دموکراسی کشورهای همسایه و منطقه با ما قابل مقایسه نیست ایران یک خطر بسیار جدی برای منافع آمریکا و غرب حساب می‌آیند و آن هم به این دلیل است که آنها منافع خاصی را در چند دهه گذشته در کشور ایران برای خودشان تعریف کرده‌اند.

لاریجانی تصریح کرد: این تجارب ایران اسلامی برای آمریکا و  غرب بسیار خطرناک است و اگر این تجربه در کشورهایی مثل مصر اتفاق بیفتد بسیار برای آنها بد می‌شود لذا آمدند گروهکی را به اسم داعش درست کردند که زیباترین نمادهای اسلام را زشت و بد نشان می‌دهد.

دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه تهاجم فرهنگی به شدت به جمهوری اسلامی روی آورده است و یکی از جبهه‌های آن حقوق بشر است گفت: این جبهه دارای دو پایه تئوریک است پایه اول مسئله اصالت کرامت انسان است و پایه دوم این است که اصالت کرامت انسان فقط جنبه نظری ندارد و باید روش اجرای آن ترسیم شود.

وی در خاتمه 5 پایه حقوق بشر را از منشور حقوق بشر بیان کرد و گفت: آزادی اندیشه و بیان، آزادی انتخاب دین، مصونیت حوزه خصوصی که مغایر با امر به معروف و نهی از منکر است، عدم تبعیض در فعالیت‌های اجتماعی و آزادی عمل مادامی که به دیگری ضرری نرسد از 5 پایه حقوق بشر محسوب می‌شود که برمبنای سکولارلیبرال و افکار غربی مطرح شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها