امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121418
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 14
«عبدالفتاح محمد»، تحلیلگر سیاسی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره درباره رویدادهای خونین منطقه سینا گفت: اوضاع ...

«عبدالفتاح محمد»، تحلیلگر سیاسی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره درباره رویدادهای خونین منطقه سینا گفت: اوضاع کنونی در سینا نتیجه سهل انگاری‌ها به این قطعه باارزش از سرزمین مصر طی چند دهه اخیر است. 

وی افزود: کمپ دیوید (توافقنامه صلح مصر و اسرائیل) بخشی از صحرای سینا را منطقه خالی از سلاح و به دور از هر گونه رشد و توسعه‌ای قرار داده است اما ما می‌خواهیم دولت پس از پاکسازی سینا از تروریسم توسعه و آبادانی این منطقه را فورا آغاز کند.  

عبدالفتاح تاکید کرد: اکنون زمان لغو کمپ دیوید فرا رسیده و ملغی شدن این توافقنامه به خاطر جنگ با اسرائیل نیست بلکه به منظور حفظ امنیت ملی مصر در سینا ضروری است.

تحلیلگر سیاسی مصر گفت: حضور نیروهای مصری در صحرای سینا به موافقت هیچ طرفی نیاز دارد و اگر لغو توافقنامه در شرایط کنونی ممکن نیست دستکم اصلاحاتی جزئی در آن و به خصوص در بخش توسعه و امنیت صحرای سینا صورت گیرد.

وی افزود: شاید توافقنامه در زمانی که به امضا رسیده بود به نفع مصر بوده اما اکنون زمان تغییر کرده و اوضاع اطراف ما در حال تغییر و تحول دائمی است؛ بنابراین چگونه به پای توافقنامه‌ای بمانیم که دست مصر را در سایه تروریسم سازمان یافته در داخل و خارج این کشور بسته است 

در همین راستا عبدالفتاح ضمن درخواست از دولت مصر برای پذیرش مسئولیت حادثه اخیر سینا که 30 کشته و 40 زخمی برجای گذاشت گفت: دولت مصر باید علیه هسته‌های تروریستی در سینا عملیات ساماندهی شده مسلحانه داشته باشد.

این تحلیلگر سیاسی مصر در پایان تأکید کرد که ذی‌نفع اول حوادث تروریستی در منطقه آمریکا و اسرائیل است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها