امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12142
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 162
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی انجمن مهندسی دریایی ایران، حسن رضا صفری ‌با ابراز خوشنودی از طرح موضوعات دریایی در مناظره ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی انجمن مهندسی دریایی ایران، حسن رضا صفری ‌با ابراز خوشنودی از طرح موضوعات دریایی در مناظره تلویزیونی نامزدهای ریاست‏جمهوری، اظهار داشت: اظهارات نامزدها درباره عکس نشان داده شده در مناظره اخیر که یک کشتی کانتینری جمهوری اسلامی ایران بود، نشان داد ذهنیت عمیقی درباره صنایع دریایی نزد آنها وجود ندارد.

وی افزود: به عنوان انجمن مهندسی دریایی ایران از اینکه برای نخستین بار موضوع دریا در چنین سطحی از رقابت‏های سیاسی و انتخاباتی کشور مطرح شد و زمینه طرح دیدگاه نامزدهای ریاست‏جمهوری درباره دریا را فراهم آورد ابراز خوشحالی می‏کنیم.

وی با بیان اینکه ‌اظهارات نامزدها در این مناظره نشان داد از ذهنیت دریایی عمیقی برخوردار نیستند، گفت: البته از اظهارات برخی کاندیداها مشخص بود قدری آمار و اطلاعات در حوزه دریایی دارند که این میزان کفایت نمی‏کند.

صفری با اشاره به بی‏توجهی کاندیداها به موضوعاتی چون کشتی‏سازی و کشتی‏داری، افزود: این در حالی بود که در بخشی از مناظره، درباره صنایع بزرگ و کوچک و نقش آنها در اقتصاد بحث شد که در اینجا نیز مناسب بود به نقش صنایع دریایی توجه می‏شد.

وی با بیان اینکه ‌توجه به صنایع دریایی می‏تواند هم صنایع بزرگ و هم واحدهای کوچک را فعال سازد، توضیح داد: کشتی‏داری یک صنعت بزرگ و در عین ‏حال زودبازده است زیرا یک کشتی در مدت یک سال ساخته می‏شود و بلافاصله در چرخه حمل‏ و نقل دریایی فعالیت می‏کند.

صفری افزود: اگر نگاه‌ به صنعت دریایی حوزه ساخت کشتی هم باشد این صنعت علاوه بر اینکه خود یک صنعت بزرگ و استراتژیک است و می‏تواند اشتغال‌زایی بالایی داشته باشد، در کنار خود ده‏ها صنعت وابسته و کارگاه‏های کوچک و زودبازده را فعال می‏کند.

رئیس هیأت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران از برنامه‏ریزان ستادهای انتخاباتی و افرادی که کاندیداهای ریاست‏جمهوری را توجیه می‏کنند، خواست این مطالب را به گوش آنها برسانند و توجه آنها را به صنعت دریایی معطوف سازند.

وی از فعالان دریایی کشور نیز خواست از هر طریق ممکن اطلاعات مربوط به اهمیت حوزه دریا و ضرورت توسعه دریامحور را انتقال دهند تا دولت‌های بعدی به این حوزه توجه ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار