امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121423
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معاملات امروز بازار سهام تهران با تشدید عرضه‌ در اکثر نمادها مواجه شد و به همین ترتیب ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معاملات امروز بازار سهام تهران با تشدید عرضه‌ در اکثر نمادها مواجه شد و به همین ترتیب روند اصلاحیه قیمت‌ها پس از افزایش جزئی قیمت آغاز شد.

بر اساس این گزارش شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با تأثیر منفی صادرات، سرمایه‌‌گذاری غدیر، کشتیرانی، مپنا، سایپا، بانک پارسیان، 211 واحد منفی شد و به کانال 73 هزار واحد بازگشت.

به گزارش فارس، پیش از این هم بسیاری از کارشناسان روند اصلاحیه کوتاه بازار را پیش‌بینی کرده بودند و تداوم روند صعودی در بلند مدت را در گرو چند اصلاح در بازار عنوان کرده بودند.

بر اساس این گزارش نماد معاملاتی صنایع ریخته‌گری پس از بازگشایی بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرد و به دنبال آن گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان، صنایع شیمیایی فارس، سخت‌آژند، کاشی نیلو و سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.

در بازار امروز گروه قندی، به روند اصلاحیه روز گذشته ادامه داد و در اکثر نمادها با کاهش قیمت مواجه شد.

در این گروه شرکت‌های قندی، با برگزاری جلسه‌ای پیش از ظهر امروز بر لزوم افزایش قیمت قند و شکر تاکید کردند و بر همین اساس در جلسه فردا میزان افزایش قیمت نهایی و به کارخانجات اعلام خواهد شد.

بر همین اساس گروه‌های مختلف بازار از جمله بانکی، خودرویی، پتروشیمی و دیگر صنایع روند اصلاحی در پیش گرفتند.

در بازار امروز علاوه بر فرابورس در مجموع 245 میلیارد تومان سهام دادوستد شد. در فرابورس شاخص به کمک پتروشیمی جم، پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان، میراث فرهنگی، نیروگاه مپنا، و نفت ایرانول مثبت شد و به رقم 844 واحد رسید.

در این بازار اوراق امتیاز تسهیلات خرید مسکن در اکثر نمادها به 90 هزار تومان نزدیک شد و روند کاهش قیمت را تجربه کرد.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها