امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121425
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه «ورد نت دیلی» در گزارشی با موضوع مرگ «سرنا شیم» خبرنگار لبنانی-آمریکایی شبکه

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه «ورد نت دیلی» در گزارشی با موضوع مرگ «سرنا شیم» خبرنگار لبنانی-آمریکایی شبکه پرس‌تی‌وی در ترکیه، مرز وی را با توجه به اظهارات او چند روز پیش از کشته شدنش، مشکوک ارزیابی کرده است.

این پایگاه در این رابطه نوشته است: «مرگ خبرنگار آمریکایی که در خاورمیانه فعالیت می‌کرد، به دلیل اظهاراتی که او چند روز پیش از مرگش که سرویس‌های اطلاعاتی ترکیه وی را به دلیل پوشش خبری از شهر تحت محاصره کوبانی (عین‌العرب) تهدید کرده‌اند، شک‌بر‌انگیز شده است».

خانم شیم هفته گذشته در حالی که با یک خودروی کرایه‌ای از محل پوشش خبری در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه به هتل بازمی‌گشت، در اثر آنچه مقامات ترکیه‌ای تصادف با یک خودروی سنگین اعلام کردند، جان خود را از دست داد.

وی چند روز پیش از مرگ اعلام کرده بود تصاویری در اختیار دارد که نشان می‌دهد اعضای گروه‌های تروریستی تحت پوشش خودروهای امدادی از مرز ترکیه وارد سوریه می‌شوند. دولت ترکیه خانم شیم را به جاسوسی برای حزب رقیب متهم کرده بود.

ورد نت دیلی با اشاره به افشاگری‌های خبرنگار پرس‌تی‌وی، نوشته است: «همانطور که پیش از این گزارش کرده بودیم، ترکیه به داعش کمک می‌کند و تاکنون از پیوستن به ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده برای مبارزه با نیروهای خشن این گروه خودداری کرده است... منابع مطلع به ورد نت دیلی گفته‌اند که ترکیه همچنان مرزهای خود را باز گذاشته و اجازه می‌دهد کسانی که می‌خواهند به داعش بپیوندند، وارد سوریه شوند. بسیاری از این جنگجویان از اروپا و ایالات متحده هستند».

این گزارش می‌افزاید: «ترکیه یکی از اصلی‌ترین نقاطی است که جنگجویان از سرتاسر جهان برای دریافت آموزش و پشتیبانی لجستیک به آن سفر کرده و سپس به گروه‌های افراطی و گروه‌های سوری مخالف بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه می‌پیوندند. ترکیه تصریح کرده است که اولویت اصلی‌اش نابود کردن داعش نیست، بلکه برکنار کردن اسد است».

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: «گزارش‌های تائیدنشده‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه ترکیه به داعش سلاح داده است تا با کردها مبارزه کند. بر اساس یکی از این گزارش، قطاری حامل تسلیحات و مهمات به سمت مناطق تحت کنترل داعش رفته تا جنگ‌افزار لازم این گروه برای مبارزه در کوبانی را فراهم کند. ترکیه تاکنون این ادعا را رد نکرده است».

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها