امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121426
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مدنی در آئین آغاز مجدد طرح جایگزینی خودروهای فرسوده با بیان اینکه وضعیت خودروسازها در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مدنی در آئین آغاز مجدد طرح جایگزینی خودروهای فرسوده با بیان اینکه وضعیت خودروسازها در یکسال گذشته با ثبات و رو به رشد بوده است گفت: در تولید خودروهای سواری رشد 40 درصدی و در تولید خودروهای تجاری و نیمه‌سنگین رشد 35 درصدی داشته‌ایم که به طور میانگین تولیدات ما 36 یا 37 درصد رشد داشته است و اواخر سال به افزایش 60 درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته می‌رسیم.

وی اضافه کرد: برای جایگزینی محصولات فعلی سایپا پروژه‌های وسیع و بی سابقه‌ای داریم و حداقل 13 محصول جدید به بازار عرضه می‌کنیم.

مدیر عامل سایپا تصریح کرد: کار کردن روی محصولات قدیمی و به روز کردن آنها برای ما هزینه‌های سنگین‌تری خواهد داشت و مشتریان نیز از این محصولات ناراضی هستند.

وی تاکید کرد: امسال همه خودورهای ما با استاندارد یورو 4 عرضه می‌شود و برای ارتقا به استاندار یورو 5 هم برنامه داریم.

وی اضافه کرد : متاسفانه خودروسازها در رعایت استانداردهای روز دنیا تعلل کردند که منجر به ابلاغیه‌های تکلیفی دولت شده است.

مدنی با بیان اینکه خودروسازهاا ظرفیت تولید 2 میلیون دستگاه خودرو در سال را دارند و برای فروش بیشتر باید برنامه‌ریزی کنند گفت: یکی از روش‌های فروش استفاده از ظرفیت جایگزینی خودروهای فرسوده است که بازار ثابت تضمین شده‌ای برای سال‌های آینده دارد و به محیط زیست هم کمک می‌کند.

وی اظهار داشت: قبل از سال 57 که ما دانشجو بودیم نیز مسئله آلودگی هوا خیلی جدی بود و دلیل آن هم نقش بالای خودروهای کاربراتوری در آلودگی هواست چنانکه این خودروها 30 برابر خودروی معمولی آلودگی ایجاد می‌کنند.

مدیر عامل سایپا ادامه داد: خواهش می‌کنیم با کمک دولت جایگزین خودروهای فرسوده کاربراتوری و موتورسیکلت‌ها سرعت بگیرد؛ 60 هزار دستگاه برای شروع کار خوب است اما امیدواریم به دو تا سه برابر برای سال‌های آینده برسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها