امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121428
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عموزاده در آیین آغاز مجدد طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اظهار داشت: بخشنامه عملیات ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عموزاده در آیین آغاز مجدد طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اظهار داشت: بخشنامه عملیات جایگزینی برای خودروهایی که قبلاً اسقاط و در سامانه ستاد ثبت شده‌اند از پس فردا آغاز خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم بعد از تعطیلات تاسوعا و عاشورا عملیات اسقاط خودروهای جدید را نیز شروع کنیم، چنان که به جز 20 هزار خودرویی که قبلاً اسقاط شده‌اند و باید با خودروی نو جایگزین شوند، باید بیش از 30 هزار خودروی جدید را اسقاط و جایگزین کنیم.

قائم مقام سایپا با بیان اینکه خودروهایی که جایگزین می‌شوند گروه‌های ایکس‌100، ایکس200، تیبا و انواع زامیاد است، گفت: بازگرداندن وام خودروی اسقاط‌شده بین 3 تا 4 سال طول می‌کشد و قسط آن هم ماهانه برای گروه ایکس‌100 حدود 340 هزار تومان است.

وی ادامه داد: متقاضیان به نمایندگی‌های سایپا مراجعه می‌کنند و قبل از اسقاط خودرو، شرکت لیزینگ ما یعنی رایان‌سایپا مشتریان را اعتبارسنجی کرده و پس از تأیید آنها و اجرای عملیات اسقاط، یک هفته پس از اسقاط خودروی فرسوده، خودروی جدید را تحویل خواهند گرفت.

عموزاده اضافه کرد: منابع مالی وام 19.5 درصد از منابع داخلی گروه سایپا و شرکت‌های لیزینگ وابسته به سایپا تأمین می‌شود و از منابع دولتی برای اسقاط خودروهای فرسوده اصلاً استفاده نمی‌کنیم.

وی افزود: اختلاف بین نرخ تسهیلات معمول و جاری در کشور و تسهیلات 19.5 درصدی اسقاط را خود سایپا به صورت یارانه سود از منابع خود پرداخت می‌کند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها