امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121433
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 106
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «میخائیل گورباچف» آخرین رئیس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی معتقد ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «میخائیل گورباچف» آخرین رئیس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی معتقد است که سخنرانی «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در کنفرانس بین المللی باشگاه «والدای» ، یکی از قدرتمندانه ترین اظهارات وی در کل دوران حضور وی در عرصه قدرت بود.

پوتین در این سخنرانی بشدت از سیاست‌های غرب و بخصوص آمریکا انتقاد کرده و آن را علت مشکلات کنونی در جهان دانسته و خواستار گفت‌وگوهای برابر برای حل و فصل مسائل و احترام به مواضع روسیه شده بود.

گورباچف امروز، یکشنبه در این رابطه گفت: «سخنان ولادیمیر پوتین بسیار تکان دهنده بود. من فکر می‌کنم که وی پیش از این چنین سخنرانی در کل دوران رهبری خود در روسیه نداشته است. شاید علت این مسئله آن باشد که در شرایط کنونی اوضاع چنین برخوردی را می‌طلبید. در مجموع من با کلیه سخنان و دیدگاه‌های مطرح شده از سوی پوتین موافق هستم.»

این سیاستمدار کهنه کار روس یادآور شد که قصد دارد تمامی مباحثات  و تفاسیر صورت گرفته در خصوص سخنرانی ولادیمیر پوتین را مطالعه و مورد بررسی قرار دهد.

لازم به یادآوری است که روز گذشته بسیاری از رسانه‌های گروهی غربی اظهارات روز جمعه رئیس‌جمهوری روسیه را بطور گسترده بازتاب داده و آن را تفسیر کرده بودند.

مفسر روزنامه «فاینشنال تایمز» انگلیس سخنرانی پوتین را یکی از مهمترین اظهارات وی در عرصه سیاست خارجی روسیه بعد از سخنرانی جنجالی وی در کنفرانس امنیتی مونیخ در سال 2007 ارزیابی کرده  و گفته بود سخنان پوتین یکی از ضدآمریکایی‌ترین سخنرانی‌های وی طی 15 سال گذشته بود.

رئیس‌جمهوری روسیه در سخنرانی روز جمعه خود در کنفرانس بین المللی مباحثات باشگاه «والدای» بشدت از آمریکا و متحدانش انتقاد کرده و عملا آنها را به نقض نظام موجود در تامین امنیت جهان متهم نمود. وی آشکارا علامت داد که روسیه برغم اعمال تحریم‌ها و تیرگی روابط با کشورهای غربی قصد ندارد از سازش دست بردارد و حاضر به مذاکره با غرب برای عادی سازی روابط است. به گفته وی روسیه روی ادامه مذاکرات برای حل و فصل مشکلات اصرار داشته و  با وجود اظهارات و برخوردهای غیردوستانه، آمادگی دارد تا مذاکرات مربوط به بازدارندگی هسته‌ای را از سر بگیرد.

به عقیده وی ، بحران در اوکراین که علت اصلی تیرگی کنونی روابط مسکو با کشورهای غربی است، نمونه بارز این واقعیت است که بی ثباتی داخلی یک کشور چگونه می‌تواند منافع قدرت‌های بزرگ جهانی را روبروی یکدیگر قرار دهد و باعث برهم زدن مکانیزم موثر توازن قوا بین بازیگران اصلی در عرصه بین المللی شود.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها