امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121439
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی و بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیخ‌ عبدالله صالح معاون دبیرکل جمعیت العمل الاسلامی بحرین در ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی و بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیخ‌ عبدالله صالح معاون دبیرکل جمعیت العمل الاسلامی بحرین در کنفرانس خبری «روندهای انتخابات بحرین» که امروز یکشنبه در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار شد، با بیان اینکه خواسته اصلی معارضین انقلابی در بحرین مشارکت در اداره سیاسی کشور و حضور در آن است، گفت: جمعیت معارضین انقلابی در بحرین به دنبال آن هستند که انتخاباتی را با مشارکت حداکثری شهروندان بحرینی برپا کنند که خواسته‌های مردم بحرین به خوبی در آن منعکس شده باشد.

معاون دبیرکل جمعیت العمل الاسلامی بحرین تصریح کرد: خواسته اصلی جمعیت معارضین انقلابی بحرین این است که تنها حکومتی مستقل در بحرین بتواند تصمیم‌گیری کند و مردم بحرین نیز بتوانند خواسته‌های خود را به صورت آزادانه مطرح کنند تا در حاکمیت نقش داشته باشند.

عبدالله صالح تصریح کرد: جمعیت معارضین انقلابی خواستار برپایی قانونی مشخص در انتخابات هستند تا در آن قانون مشارکت مردم به خوبی نمایانگر باشد، ضمن آنکه به دنبال آن هستیم که قوای مقننه، قضائیه و اجراییه مستقل در حاکمیت و بدون سلطه حکومت بر آن برای تصمیم‌گیری مستقل وجود داشته باشد.

وی با اشاره به مشکلات حکومت فعلی بحرین افزود: کشور بحرین از سال 1978 تحت سلطه و اشغال بوده و اراده و ثروت‌های مردم این کشور توسط اشغالگران مصادره شده است.

معاون دبیرکل جمعیت العمل الاسلامی بحرین خاطرنشان کرد: کشور بحرین شاهد چند اشغال رسمی از سوی انگلیس، عربستان و در حال حاضر هم توسط آمریکا است.

عبدالله صالح مشکل بعدی حکومت فعلی بحرین را عدم وجود آزادی و دموکراسی در این کشور عنوان و خاطرنشان کرد: جمعیت معارضین انقلابی در بحرین می‌کوشند تا آزادی و دموکراسی را در بحرین اجرایی کنند، اما حکومت این اجازه را به مردم بحرین در مسائل داخلی کشور نمی‌دهد. ضمن اینکه حاکمیت فعلی اجازه هیچ گونه مشارکتی را برای مردم در تصمیمات ملی قائل نیست و هر گونه اقدامی که در جهت مبارزه و مخالفت با حکومت صورت گیرد نیز با بازخورد سخت و منفعل‌گونه جواب داده می‌شود.

وی گفت: حکومت بحرین در حال تجهیز و اعطای تابعیت به گروه‌های خارجی است و می‌کوشد تا تغییر جمعیتی و طایفه‌ای را در بحرین اجرایی کند تا جمعیت گروه‌های انقلابی و مبارز مخالف حاکمیت تبدیل به اقلیت شوند.

معاون دبیرکل جمعیت العمل الاسلامی بحرین افزود: حکومت بحرین به صورت تشریفاتی به تاسیس برخی گروه‌ها، سازمان‌ها و مجالس دست زده که مجلس ملی، مجلس شورا و مجلس پارلمان بخشی از این نهادهای تشریفاتی تاسیس شده در حکومت بحرین هستند و هر سه این نهادها توسط حکومت و بدون اجازه مردم و بدون هیچ گونه نقشی از سوی مردم تشکیل شده است تا وضعیت ظاهری بحرین را در جامعه بین‌المللی بهتر جلوه دهد در حالی که مردم بحرین در آن هیچ گونه نقشی ندارند.

وی به مجلس شورا در بحرین اشاره کرد و گفت: مجلس شورا شامل 40 عضو است که از سوی پادشاه تعیین می‌شود در حالی که مردم بحرین هیچ گونه نقشی در تاسیس این مجلس ندارند.

عبدالله صالح گفت: مجلس پارلمان بحرین نیز شامل 40 عضو است که از سوی مردم و توسط دایره‌های انتخاباتی که از سوی حکومت قبلاً تعیین شده و مردم بحرین تنها مجاز به رای به اعضای این دایره هستند، تشکیل شده است و مردم بحرین تنها مجاز به رای به این افراد برای تشکیل مجلس پارلمان هستند که مجوز این افراد و اعضای حاضر در این دایره توسط حکومت قبلاً داده شده و کاملاً مشخص است که مردم بحرین در این انتخابات مشارکتی و انتخابی آزاد را ندارند.

معاون دبیرکل جمعیت العمل الاسلامی بحرین خاطرنشان کرد: شهروندان بحرینی حدود 80 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند و 20 درصد آن هم افراد خارجی ساکن در بحرین هستند ولی وقتی نتایج انتخابات بحرین اعلام می‌شود، می‌بنییم که 70 درصد مشارکت کنندگان در انتخابات خارجی‌ هستند و تنها 30 درصد مردم اصلی بحرین در انتخابات مشارکت کرده‌اند در حالی که 80 درصد جمعیت بحرین را بحرینی‌های اصیل تشکیل داده‌اند.

وی به تصمیمات دیکتاتوری پادشاه بحرین اشاره کرد و افزود: تصمیمات و قوانینی که پادشاه بحرین به صورت دیکتاتور گونه تعیین می‌کند هیچ بویی از حضور مردم و مشارکت مردم را ندارد. به طور مثال پادشاه بحرین تصمیمی را تصویب و امتیازی را به نخست‌وزیر بحرین داده است که پس از اینکه پارلمان این کشور دو مرتبه با برنامه‌های دولت بحرین مخالفت کند نخست‌وزیر می‌تواند با اختیاری که پادشاه بحرین به او داده مجلس را منحل کند.

معاون دبیرکل جمعیت العمل الاسلامی بحرین تصریح کرد: جمعیت معارضین به دنبال این هستند که هر قانونی که از سوی پادشاه بحرین تصویب می‌شود و در آن اراده مردم وجود نداشته باشد با مخالفت نیروهای انقلابی مواجه شود ضمن اینکه هر گاه اراده مردم به عنوان منبع قدرت در قانونی منظور نشده باشد توسط جمعیت معارضین انقلابی مخالفت شود.

عبدالله صالح خاطرنشان کرد: جمعیت معارضین انقلابی در بحرین می‌کوشد تا برای یک قانون رسمی فعالیت کند و برای رسیدن به نظام دموکراسی و افزایش اعتبار مردم و مشارکت در قانون تلاش‌های فراوانی را صورت خواهد داد.

وی در پایان گفت: معارضین انقلابی در بحرین نه فقط به خاطر انتخابات پارلمانی این کشور بلکه به دلیل تمامی قوانین کوچک و بزرگ تصویب شده توسط حکومت فعلی و فاسد مبارزه می‌کند و تا برپایی نظام دموکراسی به مبارزه خود ادامه می‌دهد و هر گونه قانونی که توسط حکومت بحرین تصویب شود را رد می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها