امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12144
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 145
شهریار شهمیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه بازار سرمایه نشان داده که برخی رفتارها ...

شهریار شهمیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه بازار سرمایه نشان داده که برخی رفتارها ناشی از هیجان و اخباری است که ذاتاً تأثیر بر بازار ندارند، گفت: خبر تحریم 8 شرکت پتروشیمی نباید این قدر بر نماد پتروشیمی‌ها تأثیرگذار باشد.
وی ادامه داد: صنعت پتروشیمی می‌تواند انواع و اقسام محصولات خود را از راه‌های مختلف صادر کند، بنابراین نباید نگرانی بابت تحریم این شرکت‌ها داشت.
شهمیری با تأکید بر اینکه متأسفانه بازار با یک خبری که تحلیل نشده، تغییر جهت می‌دهد، تصریح کرد: سهامداران رفتارهای هیجانی از خودشان نشان می‌دهند.
* انتخابات و بازار سرمایه
مدیرعامل کارگزاری سهم آشنا تصریح کرد:‌ بازار سرمایه به این نتیجه رسیده که هر دولت نقش روشنی را ایفا خواهد کرد و سهم بازار سرمایه کشور نیز در تولید ناخالص داخلی مشخص است.
وی با بیان اینکه کاندیداها هر کدام که رئیس جمهور شوند، اتفاق غیرمعمولی نخواهد افتاد، افزود: بورس از این نظر دیگر متحمل ریسک نخواهد شد، چرا که تنشی بین این نامزدها وجود ندارد و روال طبیعی رقابت انتخاباتی در حال طی شدن است.
*سرمایه‌گذاری در بازارهای مولد و غیر مولد جاذبه سرمایه‌گذاری ندارند/ بازار سرمایه بهترین گزینه
شهمیری با اینکه بازارهای رقیب مولد و غیر مولد هم فرصت سرمایه‌گذاری جدیدی ندارند، گفت: با محاسبه نرخ تورم و دیگر پارامترهای تأثیرگذار بر اقتصاد، بازار سرمایه بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری است.
وی با تأکید براینکه اخیراً صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بورس حاضر شدند و تأثیر زیادی در روند بازار می‌گذارند، گفت: بازگشایی برخی نمادها هم همچنان که تأثیر مثبت بر بازار دارند، برخی اخبار هم بر بازار تأثیر منفی می‌گذارند.
مدیرعامل این کارگزاری ادامه داد: بازار سرمایه نسبت به اخبار و برخی رویدادها شرایط حساس و انتظاری را طی می‌کند، اما چشم‌انداز این بازار مثبت بوده و محکوم به رشد است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها