امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121461
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۶
تعداد بازدید: 50
سیداحمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز و عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

سیداحمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز و عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه موضوع حادثه تلخ و غیر انسانی اسیدپاشی در اصفهان با حضور مسئولان ذیربط از دستگاه‌های امنیتی، نیروی انتظامی و قوه قضائیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: مطابق ماده 49 آئین‌نامه داخلی مجلس، پس از ارجاع موضوع بررسی اسیدپاشی در اصفهان توسط رئیس مجلس به کمیسیون امنیت ملی، این مسئله خارج از دستورکار و بدون نوبت و با اولویت در دستور کار کمیسیون قرار گرفت، در این جلسه مسئولان نیروی انتظامی گزارش مبسوط و بسیار مفصلی از اقدامات انجام شده طی این مدت درباره اسیدپاشی در اصفهان به اعضای کمیسیون ارائه دادند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: همچنین مسئولان دستگاه‌های امنیتی نیز به همین شکل گزارش مفصل و مبسوطی را در زمینه عملکرد و اقداماتشان درباره اسیدپاشی در اصفهان ارائه دادند؛ همچنین در این نشست، آخرین اقدامات شورای تأمین استان و شورای امنیت کشور (شاک) نیز مورد رسیدگی قرار گرفت، واقعاً اقدامات انجام شده در این مدت در رابطه با اسیدپاشی در اصفهان با دقت و تدبیر فراوان توسط دستگاه‌های امنیتی و نظامی انجام شده است که گزارش نیروی انتظامی حکایت از بکارگیری همه ظرفیت‌های این نیرو دارد که امیدواریم منجر به دستگیری عاملان اسیدپاشی در اصفهان شود.

دستغیب تصریح کرد: برای بررسی حادثه تلخ و غیرانسانی اسیدپاشی در اصفهان کمیته‌ای در کمیسیون امنیت ملی تشکیل شد، البته نمایندگانی از سوی کمیسیون نیز فردا عازم اصفهان می‌شوند تا از نزدیک در جریان رسیدگی به این پرونده قرار گیرند.

وی اضافه کرد: یکی از موضوعات دیگری که در کمیسیون امنیت ملی مورد بررسی قرار گرفت، هیاهو و جنجال غیرمنصفانه برخی رسانه‌ها درباره این موضوع بود، هر چند اسیدپاشی در اصفهان حادثه تلخی بود اما حاشیه پررنگ و فضای مسموم دیگری هم در فضای مجازی ایجاد شد و برخی، اتهامات ناروا و دروغ‌پراکنی‌هایی را نسبت به برخی جریانات سیاسی و دینی در کشور نسبت دادند که متأسفانه با برخی رسانه‌های غربی هم‌سویی داشت و فضای مسمومی را در جامعه ایجاد کرده بود.

نماینده شیراز در مجلس تأکید کرد:‌حتی برخی رسانه‌های رسمی داخلی کشور نیز اجحاف زیادی در حق این مسئله انجام دادند که در زمان خودش توسط مراجع ذی‌صلاح مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: البته به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی‌های غلط در روند رسیدگی به موضوع اسیدپاشی در اصفهان اختلال ایجاد کرده بود که نباید نادیده گرفته شود و باید با افرادی که این اختلالات را به وجود آوردند، برخورد شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار